10 trasferimet që pritet të ndodhin në këtë merkato

34

Merkato verore është në ditët e saj më të “nxehta”.

Shumë emra lojtarësh përflitet se do të largohen nga skuadrat e tyre aktuale për tu transferuar diku tjetër. Neymar dhe James Rodriguez janë dy emra të mëdha që kanë qenë në listën e spekulimeve për largime, respektivisht nga PSG dhe Real Madrid.

Në Itali, po vazhdon beteja mes Interit dhe Juventusit për Romelu Lukakun, me kampionët e Serie A që duket se po e fitojnë këtë garë.

“DailyMail” ka sjellë listën me 10 transferimet që mund të ndodhin këtë verë:

Neymar, PSG – Barcelona

Philippe Coutinho, Barcelona – PSG

James Rodriguez, Real Madrid – Napoli

Mariano Diaz, Real Madrid – Monaco

Gonzalo Higuain, Juventus – Roma

Edin Dzeko, Roma – Inter

Mauro Icardi, Inter – Juventus

Malcom, Barcelona – Zenit St Petersburg

Radamel Falcao, Monaco – Galatasaray

Donny van de Beek, Ajax – Real Madrid