A ndikoi Ronaldo te zgjedhja e tij? De Ligt i befason të gjithë!

34

Juventusi ka prezantuar Matthijs De Ligt.
I pyetur ne lidhje me zgjedhjen e tij të bërë “pro” Juventusit, kur kishte oferta nga Barcelona dhe PSG, por edhe ekipe te tjera, mbrojtësi holandez De Ligt u shpreh: “Doja të pushoja me qetësi duke menduar për të ardhmen time… E dija që do të shkoja te Juventus, sepse të shohësh që një futbollist si Cristiano Ronaldo të kërkon që të bashkohesh me të, më kënaqi jashtë mase”.

“Por, nuk është se bëri diferencën ftesa e tij, sepse unë e dija që përpara se do të vija këtu”.
Talenti holandez ka zgjedhur që në fanellë të mbajë numrin “4”.