Barcelona e do seriozisht Mbappen, mund të ofrojë dyshen Griezmann-Dembele plus para

17

Gara e vitit 2020 për nënshkrimin e yllit të madh francez të Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe tani po nxehet kur Barcelona po i bashkohet betejës.

Sipas mediumit sportiv OK Diario, Barca po përgatitet të shesë Ousmane Dembele dhe dëshiron ta zëvendësojë atë me fituesin tjetër të Kupës së Botës në Francë, Mbappe.

Sulmuesi i PSG-së është në bisedime për kontratë të re, por ende pritet që të largohet në fund të këtij sezoni.

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez e ka bërë nënshkrimin e tij si përparësi, por Le Parisien raporton se ka shumë klube pas tij.

Përveç dy klubeve të mëdha nga Liga Liga, edhe Juventusi, Chelsea, Manchester City dhe Liverpooli janë gjithashtu në kontakt.

Nga ana e tyre, Barca është e përgatitur të ofrojë Antoine Griezmann, Dembele plus 120 milionë euro në këmbim të Mbappe.

Megjithëse një ofertë e tillë ka ende të ngjarë të mos pranohet nga PSG, pasi thuhet se Reali është i gatshëm të shkojnë mbi 300 milionë euro për sulmuesin e ri.