BMW Concept 4 vjen me një pamje të re, por merr shumë kritika nga fansat

20

Forma e saj është tani më agresive dhe tërheqëse, dhe duket sikur i largohet pak imazhit tipik të markës dhe ky dizajn i ri nuk është pëlqyer nga të gjithë. BMW ka marrë shumë kritika nga fansat e saj për dizajnin e ri, transmeton Telegrafi.

Ky koncept u prezantua më herët këtë muaj në Frankfurt Motor Show.

Kryedizenjuesi i BMW, Domagoj Dukec, tha se koncepti 4 i fut në nivelin e lartë si asnjë makinë tjetër deri më sot, dhe pamja do të shprehja e Serisë 4.

Në anën tjetër, dizenjimi i dritave është një vepër arti.

“BMW Concet 4 mishëron thelbin e markës së BMW-së, si dhe lidh proporcionet ideale me një dizenjo të saktë”, tha Adrian van Huidonk, drejtori i dizenjimit të BMW Group.