Brenda rezidencës luksoze të Cristiano Ronaldos që kushton shtatë milionë euro

21

CRISTIANO RONALDO bleu banesën më të shtrenjtë të shitur ndonjëherë në Lisbonë pasi pagoi gjashtë milionë funta apo (shtatë milionë euro), për pronën që përfshin një palestër dhe pishinë shtëpie.

Ky penthouse është vendosur pranë Parkut Eduardo VII, afër lagjes ku Ronaldo kaloi disa nga fillimet e tij të përulura.

Ronaldo bleu banesën më të shtrenjtë të shitur ndonjëherë në Lisbonë për gjashtë milionë funta

Mediat lokale raportojnë se ylli i Juventusit mori banesën në kryeqytetin portugez në korrik të vitit të kaluar por lajmet për blerjen e tij janë shfaqur së fundmi.

Kapiteni portugez thuhet se ka pranuar ofertat nga dy milionerë të tjerë, ndërsa ai i shpërndau paratë e gatshme në banesën 3,100 metra katrorë në zonën Avenida de Liberdade të qytetit.

Brenda përfshin një banjë, një pishinë, një palestër, si dhe tre dhoma gjumi të mëdha.

Ronaldo bleu banesën më të shtrenjtë të shitur ndonjëherë në Lisbonë për 6 milionë funta

Kjo vjen pasi ai së fundmi ia shiti rezidencën për dy milionë shokut të tij të skuadrës së Real Madrid, Pepe, që ndodhet në zonën Geres të Portugalisë Veriore.

Ronaldo kishte rezidencën e ndërtuar nga toka deri dhjetë vjet më parë gjatë kohës së tij në Manchester United.

Ai përdori pronën në atdheun e tij kur donte të shijonte njëfarë privatësie, megjithatë, faqja që atëherë është bërë një vend turistik për adhuruesit e futbollit.

Ronaldo bleu banesën më të shtrenjtë të shitur ndonjëherë në Lisbonë për 6 milionë funta

Ndërkaq, Ronaldo jeton me të dashurën e tij, Georgina Rodriguez në Torino si dhe me tre fëmijët e tyre.

Ronaldo bleu banesën më të shtrenjtë të shitur ndonjëherë në Lisbonë për 6 milionë funta