Friday, September 17, 2021

Stil Jete

On each category you can set a Category template style, a Top post style (grids) and a module type for article listing. Also each top post style (grids) have 5 different look style. You can mix them to create a beautiful and unique category page.

Pse është shumë e rëndësishme t’u thoni “JO” fëmijëve

0
Është normale t’ia dëshironi fëmijës të gjitha të mirat e jetës, por lazdrimi i fëmijëve dhe realizimi i çdo dëshire të tyre mund të...

Rekomanduar nga top shkencëtarët e botës: Katër librat që gjithsecili duhet t’i lexojë

0
Ju mund të mësoni shumë për mendjet më të ndritura të botës vetëm duke shikuar se çfarë libra lexojnë Përveç se lexojnë libra që kanë...

Katër gabime të cilat me siguri i bëni kur i lani peshqirët!

0
Sa do të qëndrojnë të butë peshqirët dhe sa do ta thithin mirë ujin varet vetëm nga ajo se si i lajmë Po jua japim...

Pushimi mbi greminë: A do të guxonit të flinit në këtë shkëmb?

0
Lugina Urubamba është e njohur si lugina e shenjtë e Inkëve Gjendet në Andet peruane, ndërsa lart në shkëmbinj mbi të është vendosur hotel The...

Çfarë mund të mësojnë të rriturit nga fëmijët?

0
Bebet vijnë në botë si një ‘libër i zbrazët’. Të rriturit duan të mbushin faqet bosh sa më shpejt të jetë e mundur. Duam...

Tortë e mrekullueshme nga çokollata, e cila përgatitet shpejt

0
Ju nevojiten vetëm tre përbërës Përbërësit: – 28 biskota Oreo; – 1 lugë pluhur për ëmbëlsira; – 1 filxhan qumësht (245ml); – pak vaj. Përgatitja: Ndani gjysmën e biskotave Oreo dhe...

Pesë liqene të mahnitshme në SHBA

0
Të gjithë ëndërrojnë të kalojnë ditët e tyre të pushimeve duke shkuar në një vend me pamje buzë liqenit. Pamja e ujërave të qeta ndërsa...

Shkolla mëson vajzat adoleshente si të ndryshojnë gomat dhe të kontrollojnë nivelet e vajit...

0
Vajzat adoleshente në një shkollë në Sydney, Australi, kanë marrë pjesë në një seminar që u mësoi atyre rëndësinë e mirëmbajtjes së makinës. Gjërat kanë...

Si ndikon tek fëmijët rihapja dhe rimbyllja e shkollave?

0
Kur filloi pandemia COVID-19 në pranverën e kaluar, mbyllja e shkollave ndihmoi në ruajtjen e shëndetit fizik të nxënësve. Por gjithashtu kishte një efekt...

Mashtrimet në rrjetet sociale / Flet eksperti: Ja si të mos bini pre e...

0
Në studion e emisionit “Shqipëria Live” u fol mbi mashtrimet që bëhen me anë të platformave të komunikimit të rrjeteve sociale. Persona kryesisht nga vendet...