Sunday, May 31, 2020
MARKETING 728 x 90

Stil Jete

On each category you can set a Category template style, a Top post style (grids) and a module type for article listing. Also each top post style (grids) have 5 different look style. You can mix them to create a beautiful and unique category page.

Tri arsye se përse duke punuar më pak do të bëheni më produktivë

0
Pyeteni dikë që është i punësuar se çfarë po bën, dhe mundësitë janë të mëdha se do t’ju përgjigjet duke thënë se është shumë...

Mënyra më e thjeshtë për pastrim të grilave të skarës

0
Një radhë mish, një radhë perime dhe në fund një radhë simite të nxehura – pa dyshim janë kombinimi më i mirë për një...

Kjo është fotografia më e mirë e Tokës nga hapësira, sipas konkursit të NASA-s

0
Për dekada të tëra, NASA ka shikuar Tokën nga lart. Fatmirësisht, që nga viti 1999, agjensia hapësinore ka qenë mjaft e kujdesshme për të ndarë...

Teknikat më të mira të frymëmarrjes – rezultate më të mira

0
Praktikoni teknikën e frymëmarrjes dhe do të bëni dallim të madh në performancën tuaj dhe në eliminimin e kalorive Gjatë treningut, oksigjeni është karburant për...

Mënyra të lehta për t’i mësuar fëmijët të ndihmojnë rreth shtëpisë

0
Le ta pranojmë, punët e shtëpisë janë një lloj i ngjashëm me vizitat tek dentisti, askush nuk i pëlqen, disa madje e kanë frikë...

Si ta bësh fëmijën të buzëqeshë

0
Mos ngurroni të jini të zëshëm, të qeshni dhe llomotisni derisa jeni duke lozur apo duke biseduar me të Asgjë nuk mund t’i lumturojë prindërit...

Mbivlerësimi i tepërt i fëmijëve i bën ata narcisistë

0
Prindërit i shndërrojnë fëmijët e tyre në narcisistë duke i mbivlerësuar ata, thuhet në një studim të publikuar në “Proceedings of the National Academy...

Si ta bëni riparimin e këmbëve të mobilieve nga druri

0
Këmbët e mobiljeve prej druri sghpesh dëmtohen nga fshesat me korrent dhe kafshët shtëpiake të pasjellshme. Nëse po mendoni t’i riparoni tani në kushte shtëpie...

Ëmbëlsirë me hurma dhe arra, pa gjalpë dhe yndyra të shtuara

0
Hurmat janë frutat më të shëndetshme në planet, ndërsa recetat me këtë frutë bëhen akoma më të veçanta Lexoni recetën për të bërë një ëmbëlsirë...

Tetë mënyra si t’i hiqni qafe kërmijtë: Ndiqni dëmtuesit përgjithmonë nga kopshti!

0
Shiu që ka rënë këto ditë u përshtatet shumë kërmijve Kërmijtë janë dëmtues të kopshtit. Për një kohë shumë të shkurtër janë në gjendje të...