Friday, April 3, 2020
MARKETING 728 x 90

Cilat pozita të gjumit janë të mira për dhimbjen e shpinës?

0
Shumica e njerëzve që punojnë para ekranit të kompjuterit e dinë se çfarë do të thotë dhimbja e shpinës Një e treta e njerëzve në...

Mbroni fëmijët nga helmimet në mënyrën me të cilën i “mbroni”...

0
Për vogëlushët lodrat e nga materiali i kadifenjtë janë shokë, mbështetje dhe ngushëllim, mirëpo mund të jenë edhe të rrezikshme për shëndetin e tyre Hulumtimi...

Forco sistemin imunitar, mbaje larg gripin

0
Meqë pranvera është vetëm disa ditë larg, është koha ta lësh mënjanë dimrin me të gjithë ngarkesën e tij. Ashtu siç pastron shtëpinë kur...

Një program ecjeje me të cilin mund të largoni tetë kg...

0
Ecja mund të duket si një lëvizje normale dhe e lirë, por është më e dobishme dhe shëndetshme nga sa e imagjinojmë, sidomos për...

Dritat e pajisjeve teknologjike shkaktojnë pagjumësi

0
Dritat, duke përfshirë edhe ato të cilat ndriçojnë kompjuterët laptopë, smartphones dhe tableta, shpesh luajnë një rol kyç në shkaktimin e një gjumi të...

Mësoni arsyet e pazakonta përse ndiheni të plogësht edhe kur gjumin...

0
Nëse e pyesni veten shpesh se pse deri në fund të orarit të punës, energjitë ju shterojnë, e nuk keni më fuqi për asnjë...

E dini që tumori mund të shfaqet edhe në zemër?

0
Tomoret kanceroze, malinje, të cilët fillojnë në zemër më së shpeshti janë lloj kanceri i cili nxiten nga indet e buta në trup dhe...

Ushqimet që duhet të hani pasi keni humbur gjak; Nxisin prodhimin...

0
Humbja e gjakut pas një operacioni, aksidenti ose në çfarëdo mënyre tjetër duhet të zëvendësohet sa më shpejt që të jetë e mundur Në treg...

Si ta kuptosh për 30 sekonda nëse ke ose jo probleme...

0
Zemra e njeriut është aq e fortë, sa mund të rrahë edhe kur është e shkëputur nga trupi ynë. Për këtë arsye dhe shumë...

ADN-ja përcakton mënyrën si ju e përballoni stresin

0
Mënyra si ju e përballoni presionin dhe stresin mund të jetë çështje gjenetike! Studiuesit kanë identifikuar një receptor në sipërfaqen e trurit, i cili përcakton...