Sunday, May 31, 2020
MARKETING 728 x 90

Teprica e hekurit në gjak nuk është e parrezikshme

0
Teprica e hekurit në gjak mund të jetë shkaktare e shfaqjes së zmadhimit dhe forcimit të mëlçisë, cirrozës së mëlçisë, shpretkës së zmadhuar, lëkurës...

Si ta kuptosh për 30 sekonda nëse ke ose jo probleme...

0
Zemra e njeriut është aq e fortë, sa mund të rrahë edhe kur është e shkëputur nga trupi ynë. Për këtë arsye dhe shumë...

Zbulohen gjenet që rrisin rrezikun e skizofrenisë

0
Shkencëtarët kanë gjetur 10 gjene që luajnë një rol kryesor në zhvillimin e skizofrenisë, zbulojnë hulumtime të reja Studiuesit në Spitalin e Përgjithshëm të Massachusetts...

Mësoni arsyet e pazakonta përse ndiheni të plogësht edhe kur gjumin...

0
Nëse e pyesni veten shpesh se pse deri në fund të orarit të punës, energjitë ju shterojnë, e nuk keni më fuqi për asnjë...

Cilat pozita të gjumit janë të mira për dhimbjen e shpinës?

0
Shumica e njerëzve që punojnë para ekranit të kompjuterit e dinë se çfarë do të thotë dhimbja e shpinës Një e treta e njerëzve në...

ADN-ja përcakton mënyrën si ju e përballoni stresin

0
Mënyra si ju e përballoni presionin dhe stresin mund të jetë çështje gjenetike! Studiuesit kanë identifikuar një receptor në sipërfaqen e trurit, i cili përcakton...

Si t’i largoni poret nga fytyra në afat rekord

0
A e keni shikuar ndonjëherë veten në pasqyre dhe keni vërejtur pore të mëdha në lëkurë? Me siguri se jeni ndjerë sikur një lëvore portokalli...

Mbroni fëmijët nga helmimet në mënyrën me të cilën i “mbroni”...

0
Për vogëlushët lodrat e nga materiali i kadifenjtë janë shokë, mbështetje dhe ngushëllim, mirëpo mund të jenë edhe të rrezikshme për shëndetin e tyre Hulumtimi...

Këshilla psikologjike si t’i trajtoni fëmijët autik në periudhën e coronavirusit

0
Për shkak të gjendjes së krijuar globalisht me COVID-19, është shtuar frika, stresi po ashtu dhe ankthi të cilin janë duke e përjetuar të...

Kandida kundër tyre nuk ka kurrfarë shansi: Këta artikuj janë më...

0
Fjala është për infeksionin kur bakteret në zorrët tona humbin balancën dhe shumëfishohen Kandida gjendet në trupin tonë, ndërsa për shkak të rënies së imunitetit...