Monday, June 1, 2020
MARKETING 728 x 90

Fuqia e Omegas, ja cilat janë yndyrnat e dëmshme dhe cilat...

0
Për momentin, tregjet janë plot me ushqime pa yndyrë. Gjatë të gjithë kohës jemi të bombarduar me mesazhet se yndyra na bën keq. Por,...

Njihuni me pseudo-drithërat: Çfarë përmbajnë dhe si mund t’ju ndihmojnë

0
Nuk bëjnë pjesë në grupin e drithërave, mirëpo farat e tyre ngjasojnë me drithërat dhe përdoren në mënyrë të ngjashme, andaj i quajmë pseudo-drithëra...

Këshilla psikologjike si t’i trajtoni fëmijët autik në periudhën e coronavirusit

0
Për shkak të gjendjes së krijuar globalisht me COVID-19, është shtuar frika, stresi po ashtu dhe ankthi të cilin janë duke e përjetuar të...

Mbroni fëmijët nga helmimet në mënyrën me të cilën i “mbroni”...

0
Për vogëlushët lodrat e nga materiali i kadifenjtë janë shokë, mbështetje dhe ngushëllim, mirëpo mund të jenë edhe të rrezikshme për shëndetin e tyre Hulumtimi...

Si t’i largoni poret nga fytyra në afat rekord

0
A e keni shikuar ndonjëherë veten në pasqyre dhe keni vërejtur pore të mëdha në lëkurë? Me siguri se jeni ndjerë sikur një lëvore portokalli...

Ushqimet që duhet të hani pasi keni humbur gjak; Nxisin prodhimin...

0
Humbja e gjakut pas një operacioni, aksidenti ose në çfarëdo mënyre tjetër duhet të zëvendësohet sa më shpejt që të jetë e mundur Në treg...

Ja tre receta të thjeshta shtëpiake, që ju ndihmojnë të mbani...

0
Në verë, të gjithë duam të kalojmë më shumë kohë në ajër të pastër, të ecim në park dhe të shijojmë gjelbërimin dhe lulet....

Dy gjërat që nuk duhet t’ua thoni personave me depresion

0
Depresioni është sëmundje e cila i prek vetëm në Amerikë mbi 15 milionë të rritur. Kjo sëmundje shpeshherë ndërvepron edhe me faktorë tjerë, siç është...

Teprica e hekurit në gjak nuk është e parrezikshme

0
Teprica e hekurit në gjak mund të jetë shkaktare e shfaqjes së zmadhimit dhe forcimit të mëlçisë, cirrozës së mëlçisë, shpretkës së zmadhuar, lëkurës...

Kandida kundër tyre nuk ka kurrfarë shansi: Këta artikuj janë më...

0
Fjala është për infeksionin kur bakteret në zorrët tona humbin balancën dhe shumëfishohen Kandida gjendet në trupin tonë, ndërsa për shkak të rënies së imunitetit...