Monday, June 1, 2020
MARKETING 728 x 90

Si ta kuptosh për 30 sekonda nëse ke ose jo probleme...

0
Zemra e njeriut është aq e fortë, sa mund të rrahë edhe kur është e shkëputur nga trupi ynë. Për këtë arsye dhe shumë...

ADN-ja përcakton mënyrën si ju e përballoni stresin

0
Mënyra si ju e përballoni presionin dhe stresin mund të jetë çështje gjenetike! Studiuesit kanë identifikuar një receptor në sipërfaqen e trurit, i cili përcakton...

Njihuni me pseudo-drithërat: Çfarë përmbajnë dhe si mund t’ju ndihmojnë

0
Nuk bëjnë pjesë në grupin e drithërave, mirëpo farat e tyre ngjasojnë me drithërat dhe përdoren në mënyrë të ngjashme, andaj i quajmë pseudo-drithëra...

Dy gjërat që nuk duhet t’ua thoni personave me depresion

0
Depresioni është sëmundje e cila i prek vetëm në Amerikë mbi 15 milionë të rritur. Kjo sëmundje shpeshherë ndërvepron edhe me faktorë tjerë, siç është...

Zbulohen gjenet që rrisin rrezikun e skizofrenisë

0
Shkencëtarët kanë gjetur 10 gjene që luajnë një rol kryesor në zhvillimin e skizofrenisë, zbulojnë hulumtime të reja Studiuesit në Spitalin e Përgjithshëm të Massachusetts...

Si t’i largoni poret nga fytyra në afat rekord

0
A e keni shikuar ndonjëherë veten në pasqyre dhe keni vërejtur pore të mëdha në lëkurë? Me siguri se jeni ndjerë sikur një lëvore portokalli...

Si duket shpëlarja e vërtetë e trurit?

0
Mbase këtë nuk e keni ditur, mirëpo organizmi ynë çdo natë shpëlan trurin tonë Neuro-shkencëtarët kanë bërë xhirim të mrekullueshëm në të cilin shihet pastrimi...

Ja tre receta të thjeshta shtëpiake, që ju ndihmojnë të mbani...

0
Në verë, të gjithë duam të kalojmë më shumë kohë në ajër të pastër, të ecim në park dhe të shijojmë gjelbërimin dhe lulet....

Pirja e duhanit dëmton edhe sytë

0
Specialistët në Britani të Madhe paralajmërojnë se miliona njerëz po vënë në rrezik shëndetin nga pirja e duhanit. Sipas një sondazhi një në pesë persona...

Një gotë me lëng panxhari në ditë, për të përmirësuar tensionin...

0
Panxharët përmbajnë një sasi të madhe të vitaminave dhe mineraleve të dobishme për shëndetin. Me bollëkun e vlera ushqyese dhe mënyrat e ndryshme të...