Wednesday, December 2, 2020
Ballina Politikë

Politikë

On each category you can set a Category template style, a Top post style (grids) and a module type for article listing. Also each top post style (grids) have 5 different look style. You can mix them to create a beautiful and unique category page.

Taravari mbron VMRO-në: Gruevizmi nuk është më në VMRO, gjendet tek...

0
Kryetari i Gostivarit Arben Taravari në TV24 ka deklaruar se në takimin që ka ndodhur në hotelin Hilton, kryetari i VMRO-DPMNE-së, ka shprehur keqardhje për ngjarjet...

“Favirapir” këtë javë në Maqedoni, por vetëm me rekomandim të mjekëve

0
Ilaçi “Favira” ose “Favimol”, me emrin gjenerik “Favipivir” katë javë do të gjendet në barnatoret  e vendit, prej se Agjencia për ilaçe dhe mjete...

Dita e Fëmijëve, nxënësit kërkojnë arsim cilësor

0
Mësimi i detyrueshëm online për shkak të pandemisë vazhdon të shqetësoj nxënësit e shkollave fillore dhe të mesme. Në ditën ndërkombëtare të fëmijëve, ata...

Aksion gueril në Tetovë: “Biletë dënimi” për çdo veturë të parkuar...

0
“Bileta dënimi” u janë vendosur veturave të parkuara keq në Tetovë nga një grup aktivistësh joformal “Art Aktivizëm”. Të njëjtit thonë se në mungesë...

VMRO DPMNE kërkon dorëheqjen e Zaevit, Filipçes dhe Dimitrovit

0
VMRO DPMNE-ja me mbishkrime para Qeverisë kërkoi dorëheqjen e kryeministrit Zoran Zaev, ministrit të Shëndetësisë Venko Filipçe dhe zv.kryeministrit Nikolla Dimitrov, si akt moral. Vendin...

Bilalli: Në vend që ne t’i vendosnim veto, tani Bullgaria na...

0
Profesori Mersel Bilalli thekson se Maqedonia është vetë fajtore që lejoi të bllokojë në rrugën integruese për shkak se vendi lëshoi mundësinë që të...

Fajon: BE nuk mund ta tradhtojë përsëri Maqedoninë e Veriu

0
Bashkimi Evropian nuk mund ta tradhtojë përsëri Maqedoninë e Veriut, e cila ka konfirmuar vazhdimisht se nuk ka alternativë tjetër pos BE-së dhe fqinjësisë...

Orban: Është e mundur arritja e një marrëveshjeje për buxhetin e...

0
Kryeministri hungarez, Viktor Orban, tha se bisedimet e bllokuara për buxhetin e BE-së, mbase do të përfundojnë me një marrëveshje, pavarësisht vetos së Hungarisë...

Dimitrov: Nuk heqim dorë nga bisedimet me Sofjen

0
Dita kur Bullgaria vendosi veto për fillim të bisedimeve për anëtarësim në BE me Maqedoninë e Veriut nuk ishte e mirë, as për Evropën,...

Zaev në takim me Geer: Duhet të bëhen të gjitha përpjekjet...

0
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev, sot ka realizuar takim me ambasadorin e BE-së në Shkup, David Geer, me të cilin kanë diskutuar...