Sunday, August 25, 2019
Ballina Politikë

Politikë

On each category you can set a Category template style, a Top post style (grids) and a module type for article listing. Also each top post style (grids) have 5 different look style. You can mix them to create a beautiful and unique category page.

Kupa e Maqedonisë, Shkupi përball Teteksit, Gostivari pret Shkëndijën

Është tërhequr sot shorti për dyshet e 1/16 së finales së Kupës së Maqedonisë. Finalistët e finalës së fundit, rrespektivisht, Akademia Pandev dhe Makedonija...

Boki 13 fotografohet në burgun e Shkutkës

Bojan Jovanovski, i njohur si Boki 13 është fotografuar në burgun e Shutkës, ku gjendet në paraburgim për shkak të akuzave në rastin “Reket”.

Jovevski: Do të hetohen Katica Janeva dhe Lile Stefanova

Prokurori shtetëror, Lubomir Jovevski thekson për A1 se të gjithë personat të cilët janë të përfshirë në rastin “Reket” do të dëgjohen dhe do...

Futbollisti afrikan këndon “Shqipëri, o nëna ime” (VIDEO)

Kukësi vijon përgatitjet për sezonin e ri në freskinë e Mavrovës së Maqedonisë së Veriut. Trajneri Shpëtim Duro dhe të tijtë po djersijnë fort...

Thaçi dekreton strukturën e re komanduese të FSK-së

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, ka dekretuar strukturën e re komanduese të FSK-së, e cila është e para pas shndërrimit të FSK-së në ushtri. Thaçi...

Gazetari i “La Verita”: Dëshiroj të nxisë luftën kundër korrupsionit në...

Në profilin e tij në Facebook, duke shpjeguar arsyet e postimit të videove, gazetari italian me prejardhje sllovene, Laris Gajser publikoi pjesën e dytë...

Faza portokalli deri më 14 gusht, qytetarët të mbrohen nga temperaturat...

Moti i ngrohtë me temperatura shumë të larta nga faza portokalli, të cilat dje e përfshinë gjithë territorin e vendit do të mbajë deri...

Shkoi për pushime në Durrës, 22-vjeçari nga Peja përfundon në burg

Një drejtues automjeti është arrestuar nga policia shqiptare me akuzën e mitdhënies. Në pranga ka rënë shtetasi V.B., 22 vjeç, banues në Pejë të...

Publikohet “bomba” e dytë në gazetën italiane (VIDEO)

Me titullin “Rasti tronditi qeverinë në Shkup”, sot në mëngjes në faqet e gazetës italiane, “La Verita” është botuar një material i ri për...

Kosova e ka kërcënuar me reciprocitet Maqedoninë e Veriut, pas vendimit...

Ministri në detyrë i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, ka thënë se i ka dërguar një letër homologut të tij në Maqedoninë e Veriut,...