Friday, April 3, 2020
MARKETING 728 x 90

Borell përshëndet vendimin e qeverisë Kurti për heqjen e taksës ndaj...

0
Përfaqësuesi i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri Josep Borrell, e ka përshëndetur vendimin e Qeverisë së Kosovës për heqjen e taksës...

Vetëvendosje e dërgon në Kushtetuese presidentin Thaçi, shkak i deklaratës së...

0
Lëvizja Vetëvendosje ka dorëzuar sot në Gjykatën Kushtetuese, kërkesën për vlerësimin e kushtetutshmërisë së veprimit të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi të datës 23...

SHBA i jep Kosovës 1.1 milion dollarë për të përballuar coronavirusin

0
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, ka bërë të ditur se vendi i tij i ka ofruar Kosovës, përkatësisht...

Kurti: U jemi falënderues përjetë mantel-bardhëve

0
Kryeministri në detyrë Albin Kurti dhe ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, sot vizituan Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës. Me këtë rast,...

Çfar kulture politike po mbjellet në Kosovë?

0
Shkruan: Ibrahim CekaDoktorant i shkencave politike1. Tronditjet politike në kohë krize, veprimet e njëanshme politike të liderëve në Kosovë, paraqesin një zhveshje...

Fjalim i fuqishëm nga Albin Kurti drejtuar qytetarëve të Kosovës (Video)

0
Kryeministri në detyrë i Kosovës Albin Kurti u është adresuar sonte qytetarëve të vendit në kohën kur vendi sikurse e gjithë bota po përballet...

Bislimi i LVV-së: Thaçi, planin për shkëmbim territoresh e ka bërë...

0
Ministri në detyrë i Financave dhe Transfereve Besnik Bislimi e ka quajtur deklaratë të mirë kumtesën e lëshuar nga Departamenti Amerikan i Shtetit. Bislimi nga...

Qosja: Qeveria Kurti u rrëzua me ndihmën e Thaçit, pasi bëri...

0
Akademiku Rexhep Qosja, ka reaguar pas rrëzimit të qeverisë Kurti, të mërkurën. Qosja ka thënë se është rrëzuar Qeveria e shpresës, pa i lejuar t’i...

Kusari-Lila: Dje ndodhi maskarada politike, historia do t’i gjykojë ata që...

0
Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ka thënë se dje në Kosovë ndodhi maskarada politike në mes të...

Rrëzimi i Qeverisë së Kosovës, Bushati: Është një ngjarje e cila...

0
Ish-ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati lidhur me votimin e mocionit për rrëzimin e qeverisë nga ana e deputetëve të Kosovës, ka thënë...