Kurti: Njerëzit votuan për shkëputje nga e kaluara e korruptuar

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka deklaruar se sot dy muaj më parë Kosova votoi për ndryshim, për t’u shkëputur nga e kaluara...

Bashkësia Islame e Kosovës ndihmon Shqipërinë me mbi 300 mijë euro

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës ka mbledhur 304 mijë e 302 euro për të dëmtuarit nga tërmeti në Shqipëri.Kryesia e Bashkësisë Islame të...

Ish-prokurori Agron Matjani gjendet i vdekur në banesën e tij

Policia e Kosovës për rajonin e Prizrenit ka konfirmuar se ish-prokurori Agron Matjani sot në orët e mëngjesit është gjetur i vdekur në banesën...

“Jetimat e Ballkanit” ushqejnë 500 personat e prekur nga tërmeti në...

Shoqata “Jetimat e Ballkanit”, ka vazhduar aktivitetin e saj në mbështetje të të prekurve nga tërmeti në Shqipëri.Përderisa në ditët e para të javës...

Thaçi udhëtoi për në Berlin, konferencë për dialogun Kosovë-Serbi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka udhëtuar për në Berlin të Gjermanisë, ku do të marrë pjesë në konferencën e organizuar nga...

Konjufca tregon pse nuk u bë koalicioni: LDK-ja e kushtëzoi marrëveshjen

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka thënë se marrëveshja e koalicionit mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës nuk ndodhi, sepse kjo...

Kurti viziton kampin në Prizren ku po strehohen të prekurit nga...

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, njëherësh kandidat i kësaj partie kryeministër, Albin Kurti, është zotuar sot gjatë një vizite në Parkun Inovativ në Prizren, ku...

Imami Enis Rama tregon këndvështrimin që ka feja islame për tërmetin...

Imami nga Mitrovica, Enis Rama në emisionin “Personale” me Krenare Vokshi-Shala, ka shpjeguar disa kondita islame në lidhje me fatkeqësitë natyrore dhe tërmetet.Rama ka...

Kurti: Prokuroria Speciale po hesht kundrejt ndjekjes dhe gjykimit të kriminelëve...

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke kujtuar ndryshimin e Kodit të Procedurës Penale që ndodhi me 30 maj të këtij viti, ka thënë...

Kosnett pas certifikimit të rezultateve: Është koha të formohet qeveria

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Philip Kosnett, ka thënë se është i kënaqur me certifikimin e rezultateve të zgjedhjeve të 6 tetorit.Kosnett në një...