Tuesday, May 26, 2020
MARKETING 728 x 90

Hartuesi i kushtetutës së Kosovës: Vendi të shkojë në zgjedhje, çdo...

0
Profesori i Juridikut, një ndër hartuesit e kushtetutës së Kosovës, Arsim Bajrami, ka komentuar vendimin e Gjykatës Kushtetuese për pezullimin e dekretit të presidentit...

Vjosa Osmani ia përkujton Hashim Thaçit marrëveshjen me Daçiqin

0
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka pohuar se para shtatë vitesh presidenti Hashim Thaçi, kishte dërguar në Kuvend marrëveshjen e tij me...

Surroi: Nuk do të ketë qeveri të re në Kosovë

0
Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës arritën sot marrëveshje për koalicion qeverisës, por analisti dhe publicisti Veton Surroi, duke analizuar...

Ramush Haradinaj e viziton Albin Kurtin në spital

0
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është hospitalizuar sot, për shkak të një infeksionit gripal, ndërsa gjendja e tij raportohet të jetë stabile. Kryeministri i...

Baton Haxhiu u kërkon falje qytetarëve të Kosovës për deklaratën e...

0
Gazetari dhe analisti Baton Haxhiu ka thënë se deklarata e tij për “amnistinë e krimeve” është nxjerrë qëllimisht jashtë kontekstit për t’u linçuar figura...

Arrihet marrëveshja mes LDK-së dhe Nismës, Limaj thotë se do të...

0
Lidhja Demokratike e Kosovës ka arritur marrëveshje për bashkëqeverisje me Nismën Socialdemokrate. Lajmin e ka konfirmuar kryetari i Nismës, Fatmir Limaj. “Kosova ka nevojë për një...

Fizikani shqiptar: Më duhet një vërtetim që zoti ekziston

0
Profesor dhe fizikan, Shukri Klinaku, ka shpjeguar se çka thotë shkenca mbi njerëzimin, universin dhe fetë. Profesori i fizikës në Universitetin e Prishtinës, Shukri Klinaku,...

Konjufca në OKB: Daçiq me mashtrime po lobon për ç’njohje të...

0
Ministri i Jashtëm në detyrë, Glauk Konjufca është duke përfaqësuar Kosovën në seancën e Këshillit të Sigurimit e cila po mbahet në mënyrë virtuale...

Përplasje mes Mushkolajt – Krasniqit: Mos qeshni, nuk është për t’u...

0
Debate të ashpra në “Debat Plus” janë zhvilluar mes deputetit të PDK-së, Memli Krasniqi dhe analistit Imer Mushkolaj. Analisti Imer Mushkolaj ka thënë se partitë...

Çfarë i kërkon Glauk Konjufca homologut të tij gjerman

0
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Kosovës, Glauk Konjufca ka njoftuar se ka pasur një bisedë telefonike me ministrin e Punëve të...