Tuesday, May 26, 2020
MARKETING 728 x 90

Ramush Haradinaj e viziton Albin Kurtin në spital

0
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është hospitalizuar sot, për shkak të një infeksionit gripal, ndërsa gjendja e tij raportohet të jetë stabile. Kryeministri i...

Vjosa Osmani ia përkujton Hashim Thaçit marrëveshjen me Daçiqin

0
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka pohuar se para shtatë vitesh presidenti Hashim Thaçi, kishte dërguar në Kuvend marrëveshjen e tij me...

Çfar kulture politike po mbjellet në Kosovë?

0
Shkruan: Ibrahim CekaDoktorant i shkencave politike1. Tronditjet politike në kohë krize, veprimet e njëanshme politike të liderëve në Kosovë, paraqesin një zhveshje...

FORMULA 1 FERRARI PËR HERË TË PARË NË KOSOVË

0
Shell Kosova për herë të parë në Kosovë ka sjell Formula 1.Nga data 17 korrik deri më 30 korrik, Formula 1 do të jetë...

Kurti, Haradinajt: Juve u ka mbetur merak ta hiqni vet tarifën...

0
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj kanë pasur një përplasje sot në seancën plenare, ku...

Fjalimi i parë i Glauk Konjufcës në cilësinë e kryetarit të...

0
Pas zgjedhjes së kryetarit dhe nënkryetarëve të Kuvendit të Kosovës dhe betimit të deputetëve për legjislaturën e shtatë të Kuvendit, kryetari i ri i...

Kurti: S’kam dilema, ka marrëveshje sekrete mes Thaçit e Vuçiqit

0
Kryeministri i vendit Albin Kurti ka përsëritur pretendimin e tij se Presidenti Hashim Thaçi ka marrëveshje sekrete me Presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiq, por...

BIK-u mbështet masat e lehtësimit kundër COVID-19

0
Ushtruesi i detyrës së ministrit të Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla, është takuar sot me kreun e Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiun Naim Ternava,...

Vuçiq: Albin Kurti dëshiron që të bëhet lider i Shqipërisë së...

0
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, në një intervistë për të mediumin gjerman Der Spiegel, ka folur për zhvillimet në Ballkan dhe “Mini-Shengenin”. Ai ka thënë...

Kurti: Zyrtarët e korruptuar piskasin “Amelika, Amelika”

0
Qeveria në detyrë e Kosovës ka mbajtur dje mbledhjen, ku ministrat në detyrë raportuan për 100-ditëshin e punës së tyre, pas përfundimit të kësaj...