Monday, June 1, 2020
MARKETING 728 x 90

Daçiq: Një marrëveshje me Kosovën, e pamundshme para zgjedhjeve presidenciale në...

0
Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq tha se është një pikëpyetje e madhe se kur do të vazhdojë dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Ai...

Reka: Dialogu me Serbinë vetëm si dy shtete të barabarta, me...

0
Ministri në detyrë i Integrimeve Evropiane, Blerim Reka ka marrë pjesë mbrëmë në debatin e Columbia University “The Future of Kosovo”, ndërsa tha se...

Kurti: Grenell kërkon marrëveshje me Serbinë deri në shtator

0
Kryeministri në detyrë i Kosovës Albin Kurti, në video-konferencën e tij me studentët e Universitetit të Harvardit, ka folur rreth rolit të shtetit amerikan...

Shefqet Krasniqi për Vetëvendosjen: Unë them se do të fitojnë përsëri...

0
Ligjëruesi në Xhaminë e Madhe të Prishtinës, Shefqet Krasniqi, ka folur edhe për politikën. Krasniqi, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë...

Kurti: Nuk do të mund të na pengojnë në punën tonë,...

0
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti sot pas vizitës në Autoritetin Civil të Kosovës tha se Kosova është shtet i pavarur, e ka Kushtetutën dhe...

Kryeparlamentarja Osmani: Përfshirja e Rusisë në dialogun Kosovë-Serbi, hap prapa

0
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se përfshirja e Rusisë në bisedimet Kosovë-Serbi është hap prapa. Osmani pas mbledhjes së Kryesisë tha...

Lajm i mirë për kosovarët në Zvicër: Pushimet verore në vendlindje...

0
Lajm i mirë për kosovarët që jetojnë në Zvicër: Pushimet verore në vendlindje janë të mundshme, si me makinë ashtu edhe me aeroplan. Kështu së...

Kadare: Nuk ka zgjidhje të çështjes së Kosovës pa pjesëmarrje të...

0
Shkrimtari i njohur shqiptar Ismail Kadare, ka deklaruar se nuk do të ketë paqe në Ballkan nëse nuk ka zgjidhje të problemeve në Ballkan,...

Hapja e kufirit Kosovë-Shqipëri, shpërthejnë të qeshurat pas përgjigjes së Ramës...

0
Kryeministri Edi Rama është shprehur i gatshëm për koordinim me Kosovën për hapje të mundshme graduale të kufirit me mes dy vendeve, por më...

Kurti mesazh qytetarëve: Mos ta humbim ndeshjen në dhjetë minutat e...

0
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti së bashku me ministrin në detyrë të Shëndetësisë, Arben Vitia kanë vizituar sot Klinikën Infektive në QKUK. Me këtë rast...