Tuesday, May 26, 2020
MARKETING 728 x 90

​Kurti: Udhëheqësja e vërtetë e LDK-së është Vjosa Osmani

0
Kryeministri në detyrë Albin Kurti ka thënë se partia që ai drejton në zgjedhjet e ardhshme duhet të dalë ‘më shumë se e para’,...

Halil Kastrati: Situata politike në vend ka krijuar përçarje, e lus...

0
Humanisti Halil Kastrati ka uruar që pandemia COVID-19 të mbarojë në gjithë botën dhe bëri thirrje për unitet mes shqiptarëve. “Lus Zotin të kalojë kjo...

Kurti: Deputetët t’i lënë mënjanë kalkulimet politike, të ndërmarrin hapa për...

0
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka thënë se Qeveria e mirëpret konstatimin e Gjykatës Kushtetuese që Kuvendi deri tani nuk ka krijuar baza të...

​Reka kërkon ndihmën e Austrisë për heqjen e vizave

0
Ministri në detyrë i Integrimit Evropian, Blerim Reka, sot zhvilloi një bisedë telefonike me ministren Federale të Austrisë për BE dhe për Kushtetutën Karoline...

​Kurti: Qeveria u rrëzua, u kërkua një marrëveshje e shpejtë për...

0
Kryeministri në detyrë Albin Kurti ka thënë se nuk mund të ketë kthim të gjendjes para zgjedhjeve të 6 tetorit ashtu sikur po dëshiron,...

Hartuesi i kushtetutës së Kosovës: Vendi të shkojë në zgjedhje, çdo...

0
Profesori i Juridikut, një ndër hartuesit e kushtetutës së Kosovës, Arsim Bajrami, ka komentuar vendimin e Gjykatës Kushtetuese për pezullimin e dekretit të presidentit...

Haxhiu: Qytetarët janë shumë të shqetësuar, por Vetëvendosje ende nuk ka...

0
Zyrtarja e Vetëvendosjes Albulena Haxhiu ka thënë se momentalisht nuk ka vendim për protesta nga Vetëvendosje. Haxhiu, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV...

Vjosa ​Osmani sot mban konferencë për media

0
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, të premten (01.05.2020) do të mbajë konferencë për media. Tema e konferencës nuk është bërë e ditur, por...

Arrihet marrëveshja mes LDK-së dhe Nismës, Limaj thotë se do të...

0
Lidhja Demokratike e Kosovës ka arritur marrëveshje për bashkëqeverisje me Nismën Socialdemokrate. Lajmin e ka konfirmuar kryetari i Nismës, Fatmir Limaj. “Kosova ka nevojë për një...

Kurti: Hashim Thaçit i dridhet zëri nëpër studiot televizive, e ftoj...

0
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka reaguar ndaj deklaratave të fundit të presidentit Thaçi, i cili sonte përmes një lidhje direkte në një debat...