Tuesday, May 26, 2020
MARKETING 728 x 90

ASNJË ZYRTAR I BEOGRADIT NUK DO TË LEJOHET TË VIZITOJË KOSOVËN

0
Ministria e Punëve të Jashtme ka vendosur që mos të jap asnjë leje për zyrtarët nga Beogradi për të vizituar Kosovën. Ky vendim vije pas...

Sot, 92-vjetori i vdekjes së Shotës – Qerime Galicës

0
Mueu Kombëtar kujton sot 92-vjetorin e vdekjes së Qerime Galicës, e njohur me emrin Shote, e cila jetoi në vitet 1895-1927. Luftëtare për çlirimin e...

Dialogu dhe mocioni – Haradinaj sot tek Ahmeti

0
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, do të vizitojë kryetarin e Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmetin. Ky takim ishte planifikuar të mbahej më 28 qershor, por...

Fizikani shqiptar: Më duhet një vërtetim që zoti ekziston

0
Profesor dhe fizikan, Shukri Klinaku, ka shpjeguar se çka thotë shkenca mbi njerëzimin, universin dhe fetë. Profesori i fizikës në Universitetin e Prishtinës, Shukri Klinaku,...

THAÇI PUBLIKON DRAFT-REZOLUTËN QË UA DËRGOI DEPUTETËVE PËR MIRATIM

0
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka bërë publike draft-rezolutën që i ka dërguar për shqyrtim dhe miratim Kuvendit të Kosovës. Thaçi u bëri thirrje deputetëve...

Merkel: Fuqishëm qëndrojmë pas perspektivës evropiane të Ballkanit Perëndimor

0
Gjermania fuqishëm qëndron pas perspektivës evropiane të Ballkanit Perëndimor dhe i mbështet vendet e këtij rajoni në përpjekjet e tyre reformuese, kumtuan nga kabineti...

Këshilltari i Ali Ahmetit: Blerim Reka mercenar i kamufluar i VMRO-së,...

0
Shkruan: Ibrahim Kelmendi Gjithandej ca patriotë, edhe patriotë të mërdhezur, irracional, bile edhe naiv deri në marrëzi, por edhe disa komplotistë shqipfolës, po zhurmojnë patriotikisht...

BBC: Lufta e Kosovës, konflikti që nuk do të largohet

0
Më 24 mars të vitit 1999, Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe aleatët e saj perëndimorë filluan një fushatë bombardimi mbi Serbinë që i...

Gazetarja e BBC godet Prishtinën: Në mes te muslimanëve, katedrale gjigante

0
Kryeqyteti i Kosovës, Prishtina, zë sot njërën prej hapësirave të gjigantit mediatik BBC. “A është Prishtina kryeqyteti më i shëmtuar europian?” – është titulli i...

Rifat Jashari ka një kërkesë për ushtrinë e Kosovës

0
Përfaqësuesi i familjes Jashari, Rifat Jashari, ka marrë pjesë në shënimin e 21-vjetorit të Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, organizim ky ku kanë marrë pjesë edhe kryeministri...