Wednesday, December 2, 2020

Publikohet traileri i filmit më të ri të Arben Thaçit, regjisori...

0
Aktorët e mëdhenj shqiptar si Sotiraq Bratko, Eva Alikaj shihen në trailerin dramatik të filmit më të ri ''I treturi'' nga regjisori Arben Thaçi....

”I treturi”, filmi më i ri nga regjisori Arben Thaçi! Publikohen...

0
Publikohen fotografitë e para nga filmi artistik i metrazhit të gjatë “I treturi” i regjisorit Arben Thaçi. Skenari i filmit që është shkruar nga...

Nis fushata për kreun e komunës së Shtipit, ja kandidatët

0
Vikendin e kaluar ka filluar fushata parazgjedhore për zgjedhjet e parakohshme komunale për zgjedhje të kryetarit të Shtipit dhe Pllasnicës. Në Shtip, të shtunën...

Taravari mbron VMRO-në: Gruevizmi nuk është më në VMRO, gjendet tek...

0
Kryetari i Gostivarit Arben Taravari në TV24 ka deklaruar se në takimin që ka ndodhur në hotelin Hilton, kryetari i VMRO-DPMNE-së, ka shprehur keqardhje për ngjarjet...

“Favirapir” këtë javë në Maqedoni, por vetëm me rekomandim të mjekëve

0
Ilaçi “Favira” ose “Favimol”, me emrin gjenerik “Favipivir” katë javë do të gjendet në barnatoret  e vendit, prej se Agjencia për ilaçe dhe mjete...

Dita e Fëmijëve, nxënësit kërkojnë arsim cilësor

0
Mësimi i detyrueshëm online për shkak të pandemisë vazhdon të shqetësoj nxënësit e shkollave fillore dhe të mesme. Në ditën ndërkombëtare të fëmijëve, ata...

Aksion gueril në Tetovë: “Biletë dënimi” për çdo veturë të parkuar...

0
“Bileta dënimi” u janë vendosur veturave të parkuara keq në Tetovë nga një grup aktivistësh joformal “Art Aktivizëm”. Të njëjtit thonë se në mungesë...

VMRO DPMNE kërkon dorëheqjen e Zaevit, Filipçes dhe Dimitrovit

0
VMRO DPMNE-ja me mbishkrime para Qeverisë kërkoi dorëheqjen e kryeministrit Zoran Zaev, ministrit të Shëndetësisë Venko Filipçe dhe zv.kryeministrit Nikolla Dimitrov, si akt moral. Vendin...

Bilalli: Në vend që ne t’i vendosnim veto, tani Bullgaria na...

0
Profesori Mersel Bilalli thekson se Maqedonia është vetë fajtore që lejoi të bllokojë në rrugën integruese për shkak se vendi lëshoi mundësinë që të...

Fajon: BE nuk mund ta tradhtojë përsëri Maqedoninë e Veriu

0
Bashkimi Evropian nuk mund ta tradhtojë përsëri Maqedoninë e Veriut, e cila ka konfirmuar vazhdimisht se nuk ka alternativë tjetër pos BE-së dhe fqinjësisë...