Tuesday, July 7, 2020

Ka tre libra të elektroteknikës në shqip, inxhinieri Miftari s’mund të...

0
Ka shkruar 3 libra dhe një përmbledhje të detyrave nga lënda e elektroteknikës për shkollat e mesme në gjuhën shqipe, por për shkak se...

Ka tre libra të elektroteknikës në shqip, inxhinieri Miftari s’mund të...

0
Ka shkruar 3 libra dhe një përmbledhje të detyrave nga lënda e elektroteknikës për shkollat e mesme në gjuhën shqipe, por për shkak se...

Prokuroria për “Durmo Turs”: Mbrojtja falsifikoi gjetjet e ekspertëve

0
Prokurori Darko Jakimovski, i cili përfaqëson rastin “Durmo Turs”, për aksidentin e tmerrshëm të autobusit që ndodhi vitin e kaluar afër fshatit Llaskarcë, në...

Subvencionet për inverterë nuk vlejnë për amvisëritë që janë ngrohur me...

0
Qytetarët të cilët nuk kanë mundësi të lidhen në ngrohje qendrore nuk mund të aplikojnë për subvencione të inverterit nëse deri tani janë ngrohur...

MASH ka përgatitur koncept për mësim në distancë nga shtatori, propozime...

0
Ministria e Arsimit dhe Shkencës publikoi draftversion të Konceptit për zhvillimin e sistemit për arsim nga distanca në shkollat fillore dhe të mesme në...

Gjermania me kufizime edhe për punëtorët e Maqedonisë

0
Parashikimet për një valë të re të falimentimeve dhe mbetjes papunë së disa milionë punëtorë në Gjermani pritet të kufizojnë edhe angazhimin e fuqisë...

Mjekja Caca Biljanovska që fshehu se ishte e infektuar me coronavirus...

0
Siç raportojnë nga TV 24, mjekja Nina Caca Biljanovska e cila u shkarkua nga pozita e drejtoreshës së Klinikës për Sëmundje të Lëkurës për...

Azizi: Lëvizja Besa është shembulli më i mirë për respektimin e...

0
Kandidati për deputet nga radhët e Lëvizjes Besa, Adnan Azizi, në emisionin ''Koha për debat'' ka folur në lidhje me respektimin e protokoleve të...

Bela ia rikujton BDI-së që shau shqiptarët me shprehjen ”700 mijë...

0
Valon Bela nga Lëvizja “NDRYSHE” nëpërmjet një statusi në Facebook ka rikujtuar përgjimet e publikuara për eksponentët e BDI-së, ku dëgjohet se si shqiptarëve...

Zendeli: Reformat në drejtësi do të jenë përqëndrimi kryesor i Lëvizjes...

0
Në një intervistë për Albanews24, kandidati për deputet nga radhët e Lëvizjes Besa, Fadil Zendeli ka folur për përvojën dhe rolin si ish-deputet në...