Tuesday, July 7, 2020

Xhamia në Poroj ka vendosur të mos i respektojë rekomandimet dhe...

0
Thërret ezanin, por namazi me njerëz në xhaminë e Porojit nuk u lejua që nga fundi i muajit mars. Kështu ka vendosur imami i...

A po krijohet një Lëvizje për Reforma në ASH?!

0
Koalicionet parazgjedhore muaj më parë ka qenë tema më e përfolur në opinion. Tentimet për bashkimin e opozitës shqiptare, përsëri rezultuan të...

Qeveria vendos masa të veçanta për Tetovën dhe Kumanovën

0
Në mbledhjen e sotme të Qeverisë janë vendosur masa të reja për Tetovën, Kumanovën dhe Prilepin, e gjithë kjo vjen si rezultat...

BFI: Policia u bën presion hoxhollarëve që të mos falet namazi...

0
Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame (BFI) në Maqedoninë e Veriut, Sulejman ef. Rexhepi, ka reaguar ndaj autoriteteve shtetërore, pasi ata po shkelin autonominë e...

Hoxha i Porojit: Asnjëherë nuk jam pajtuar me Sulejman Rexhepin, është...

0
Vendimi për faljen e namazit të Fitër Bajramit nuk është respektuar nga dy imamë të xhamive në Tetovë. Dyert e xhamive të fshatit Poroj...

Pendarovski: Nëse Papa mban meshën vetë dhe mbyllen edhe xhamitë më...

0
Presidenti Stevo Pendarovski, duke u përgjigjur në pyetjet për festimin e festës më të madhe të krishtere të Pashkëve, në kushte të pandemisë së...

Adili: Nëse ndodh koalicioni ASH-AA, unë do ta përkrahi Lëvizjen BESA

0
Gafur Adili ka tërhequr vërejtjen Ziadin Seles si inicues i koalicionit trepalëshAi nepërmjet nje shtatusi në FB ka kercenuar Selën se po...

LAJMI I FUNDIT: Përfaqësues ndërkombëtar arrin para stacionit policor në Tetovë

0
Përfaqësues ndërkombëtar kanë arritur në Tetovë pas alarmit që bëri Lëvizja BESA duke protestuar para godinës së SPB-së Tetovë për t’i mbrojtur aktivistët e...

Do të kërkohet lehtësim i masave për ardhjen e mërgimtarëve në...

0
“Ministria e Ekonomisë do të kërkojë nga Komisioni i Sëmundjeve Infektive t’i lehtësojë protokollet për ardhjen e mërgimtarëve në vend gjatë verës, por Qeveria...

Zv. kryeministri Bujar Osmani, rezulton pozitiv me virusin Korona?!

0
Zv.kryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, sipas burimeve të Albanews24, ka rezultuar pozitiv me virusin Korona, një ditë pasi u vendos ora policore në...