Tuesday, August 4, 2020

Ethe për Maqedoninë e Veriut, për negociatat me Komisionin Evropian

0
Komisioni Evropian tentoi të veprojë më së voni deri në maj të këtij viti, për ta përmbyllur kornizën për negociatat me Maqedoninë e Veriut...

Cana: Rritja e numrit me Covid19 është si rezultat i heqjes...

0
Infektologu Fadil Cana në emisionin “Rruga Drejt” në Alsat komentoi rritjen e numrit të rasteve me Covid-19 në vendin tonë. Cana thekson se numri...

Bëhen përpjekje për arritjen e marrëveshjes për Ligjin për Prokurorinë Publike...

0
LSDM dhe BDI i porositën VMRO DPMNE-së propozim-ligj të ri për Prokurorinë publike, që partia më e madhe opozitare do ta analizojë këto ditë....

Mbrëmë janë regjistruar 103 shkelje të orës policore në Maqedoni

0
Në 24 orët e fundit autoritetet kanë dhënë 39 vendime për mbikëqyrje shëndetësore, ndërsa 111 raste janë paraqitur vullnetarisht për vetë-izolim, duke çuar numrin...

Kasami dëgjon nga afër hallet e Tetovarëve (FOTO)

0
"Sonte kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami qendroi në lagjen Teteks-1 në Tetovë, ku ndëgjoi drejtpërdrejtë hallet e qytetarëve dhe u spjegoi...

Tetovë, “Lagjja e Studentëve” më e “përshtatshme” për qentë endacak dhe...

0
Lagjja “Vidoe Smilevski Bato” është vetëm dy minuta larg Universitetit të Tetovës. Edhe pse banohet kryesisht nga studentë, kjo lagje është në gjendje të...

Sërish nuk funksionon web-faqja e KSHZ-së

0
Pasi këtë mëngjes u rikthye, web-faqja e Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve sërish ka probleme dhe nuk funksionon. Në web-faqen e KSHZ-së janë të dhënat për...

Ministri Filipçe: Jam i shqetësuar me festimin e besimtarëve myslimanë brenda...

0
Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, ka drejtuar kritika në lidhje me festimet e djeshme të besimtarëve myslimanë me rastin e Fitër Bajramit. Përmes një...

Kotzias: Qeveria deri tek KB-ja duhet të dorëzojë raport për shkak...

0
Për ndërrimin e tabelës nga ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Rashella Mizrahi, reagoi edhe ish-ministri i Punëve të Jashtme i Greqisë, Nikos Kotzias. Ai...

Nuk iu bind urdhrit policor, lëndoi një polic dhe dëmtoi makinën...

0
Mbrëmë rreth orës 22:00 derisa në fuqi ishte ora policore, në një punkt në fshatin Toplicë, zyrtarët policorë kanë sinjalizuar të ndaloj një automjet...