Monday, March 30, 2020
MARKETING 728 x 90

Lajmet e rreme dhe koronavirusi shkojnë krah për krah, ndërsa onlajn...

0
“Aman më, këto gazeta gënjejnë gjithmonë”, thotë gruaja e xhaxhait tim, me zemërim pasi i tregova se vaksina apo ilaçi për përdorim në masë...

Nuhiu për orën policore: I kënaqur me ndërgjegjësimin e qytetarëve

0
Zëvendësministri i Punëve të Brendshme Agim Nuhiu, në një prononcim për TVM2 shprehet i kënaqur nga zhvillimi i orëve policore gjatë orëve të mbrëmjes. Sipas...

Maqedonia e Veriut edhe zyrtarisht anëtare e NATO-s

0
Aleanca Veri-Atlantike (NATO) informon se sot edhe zyrtarisht Maqedonia e Veriut është bërë anëtarja e 30-të, pas depozitimit të instrumentit të anëtarësimit në Departamentin Amerikan...

NATO e përforcon kapacitetin e Maqedonisë së Veriut për ballafaqim me...

0
Sistemi komandues i NATO-s për menaxhim me kriza – NICS, të cilin vendi ynë e zbaton tërësisht nga viti 2019, mundëson koordinim të shpejtë...

Maqedoni: Pronarët e dyqaneve dhe butiqeve kërkojnë që pagat bruto të...

0
Ndërmarrjet e vogla në sektorin e shërbimeve, kryesisht dyqanet dhe butiqet, kërkojnë nga qeveria që pagat bruto për punonjësit të jenë në kurriz të...

MPB: Gjendja e sigurisë në Dibër është stabile, nuk ka prishje...

0
Gjendja e sigurisë në rajonin e komunave Dibër dhe Qendër Zhupë, ku është shpallur gjendje e jashtëzakonshme, është stabile dhe pa pengesa po realizohen...

“Reketi”, dëshmuan Fatime Fetai dhe Trajçe Pelivanov

0
Prokurorët e PSP-së fshehurazi dëshmojnë për rastin “Reket”. Pas dyerve të mbyllura sot në Gjykatën penale u zhvillua seanca për rastin “Reket”. Irena Frçkovska,...

MASH shpall konkurs për regjistrim në shkollat e mesme

0
Ministria e Arsimit dhe Shkencës ka shpallur thirrje publike për regjistrimin e nxënësve në shkollat e mesme për vitin e ri shkollor 2020-2021. Me konkursin...

Ambasada gjermane në Maqedoni, donacion prej 2.5 milionë denarë për pajisje...

0
Ambasada gjermane në vend të gjithë buxhetin për ketë vit të planifikuar për programin “Projekte të vogla” do të në dispozicion të qendrave shëndetësore...

Deklarata skandaloze e Teuta Arifit/ Këshilltari i BESËS kërkon dorëheqjen e...

0
Këshilltari i Lëvizjes BESA në komunën e Tetovës, Besar Durmishi nëpërmjet një postimi në Facebook ka kërkuar dorëheqjen e kryetares së komunës,...