Monday, March 30, 2020
MARKETING 728 x 90

Ja biografia e pasur e Profesorit Universitar që ju bashkangjit Lëvizjes...

0
Në zyrat e Lëvizjes BESA, Kryetari Bilall Kasami, priti në takim “Doktorin e Shkencave Filologjike”, njëherit edhe profesorin universitar, Florim Ajdini duke i uruar...

Këshilltari i Ali Ahmetit: Blerim Reka mercenar i kamufluar i VMRO-së,...

0
Shkruan: Ibrahim Kelmendi Gjithandej ca patriotë, edhe patriotë të mërdhezur, irracional, bile edhe naiv deri në marrëzi, por edhe disa komplotistë shqipfolës, po zhurmojnë patriotikisht...

PRINDËRIT KËRKOJNË LLOGARI PËR VAKSINAT, ÇFARË PËRMBAJNË DHE NGA CILI SHTET...

0
129 qytetarë në kuvend kërkojnë ndryshimin e Ligjit për mbrojtjen e popullsisë nga sëmundjet ngjitëse. Ata kërkojnë të vendoset paragrafi, në të cilin prindi mund...

Zjarret në Maqedoninë e Veriut, vihet ndalesa për lëvizje në pyje...

0
Për shkak të zjarreve të përhapura pyjore, në pajtim me Ligjin për pyjet prej sot vendoset ndalesë për lëvizjen në pyll dhe tokë pyjore...

Protesta kundër restaurimit të minares së xhamisë së Ali Pashës në...

0
Restaurimi i Xhamisë së Ali Pashës, një monument historik nga shekulli XVI, që ndodhet në qytetin e Ohrit ka nxitur sërish reagimet e maqedonasve...

Ziadin Sela letër Hanit dhe Mogherinit: Në Maqedoni nuk po dën.ohen...

0
Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, ua ka nisur një NON PAPER zyrtarëve të Lartë të Bashkimit Evropian fillimisht duke i informuar edhe...

Mehmedi: Ju garantojmë se Aleanca nuk bënë “pazare” me votat e...

0
Në debatin që u zhvillua në emisionin ,,Rruga Drejt” me Arta Tahirin në Alsat-m ku mysafir ishin shefi i shtabit të Aleancës Remzi Mehmedi,...

Xhaferi ka takuar përfaqësuesit e Këshillit të BE-së për zgjerim të...

0
Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut Talat Xhaferi, bashkë me nënkryetarët e Kuvendit dhe koordinatorët e Grupeve parlamentare, sot realizoi takim...

“Pamje trishtuese nga Tetova”, i pa strehu kërkon ushqim në koshin...

0
Një fotografi e siguruar nga portali Tetovasot në qytetin e Tetovës, ka prekur zemrat e shumë njerëzve. Në fotografi shihet se si një i...

Shqiptarët çdo ditë po ikin!

0
Urim SALIHU Dikur kishte varfëri, por kishte edhe njerëz .Sot nuk janë njerëzit por varfëria është akoma këtu. Zbrazët janë rrugët në këtë vend mbi Tokë,...