Monday, March 30, 2020
MARKETING 728 x 90

Pendarovski: Sot bëhemi edhe zyrtarisht anëtare e NATO-s

0
Stevo Pendarovski, Presidenti i Maqedonisë së Veriut, përmes një video informoi se sot në ora 13:00 me kohën lokale të vendit tonë do të...

Maqedoni, në fundjavë orë policore nga ora 16:00 deri ora 05:00

0
Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka vendosur kufizim më të madh të lëvizjes së njerëzve këtë fundjavë për ballafaqim me coronavirusin. Për fundjavë ora...

Pensionistët në Tetovë presin në radhë për të marr pensionet e...

0
Apelet e shumta për të qëndruar brenda në shtëpi dhe për të mos lëvizur jashtë si duket gjithnjë e më pak arrijnë në veshin...

LSDM: Janë siguruar 66 milionë euro ndihmë nga BE

0
Në këto periudha të vështira në të cilat po kalon vendi ynë dhe të gjithë qytetarët e saj, Republika e Maqedonisë së Veriut më...

VMRO DPMNE: Qeveria duhet të mbrojë punonjësit shëndetësorë

0
Republika e Maqedonisë është e dyta në numrin e njerëzve me coronavirus në Ballkan, sipas numrit të banorëve. Kroacia, e cila është para nesh,...

Maqedoni: Kompanitë kërkojnë ndihmë të riorientojnë veprimtarinë

0
Afaristët e Maqedonisë së Veriut krahas ndihmës financiare kërkojnë që të lehtësohen procedurat juridike për riorientimin e veprimtarisë duke u fokusuar në prodhimin e...

BE konfirmon vendimin për fillimin e bisedimeve me Maqedoninë e Veriut...

0
Në një samit të rregullt të BE-së, mbrëmë liderët evropianë konfirmuan vendimin për hapjen e negociatave të pranimit me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Drejtuesit...

Portalet joprofesionale nuk mund ta pyesin qeverinë drejtpërdrejtë

0
Vendimi i qeverisë për të siguruar transmetim të drejtpërdrejtë përmes rrjeteve sociale nga konferencat për shtyp lidhur me pandeminë e koronavirusit, shkaktoi pakënaqësi te...

RMV, partitë me avazin e vjetër-kush është luftëtar më i mirë...

0
Partitë politike i zbatojnë edhe gjatë kohës së virusit korona diskualifikimit ndaj njëra tjetrës, por analistët vlerësojnë se ajo mund të jetë edhe kundër...

Kujdes ku i hidhni mbeturina nëse jeni në vetëizolim ose karantinë

0
Mbi 10.000 qytetarë gjenden në vetëizolim ose karantinë në vendin tonë. Numri i personave të cilëve u janë përcaktuar këto masa rritet çdo ditë,...