Tuesday, May 26, 2020
MARKETING 728 x 90

Disa lagje të Tetovës janë vatër e infeksionit me Kovid-19

0
Tetova e cila ditëve të fundit udhëheq me rastet aktive të të infektuarve me virusin korona, ka 25 klasterë. Burimet e infeksioni janë të...

Thaçi: Ziadin Sela është vrasës dhe është përgjegjës për shtatë vrasje...

0
Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi, në emisionin DPT të T7 ka folur rreth zhvillimeve politike në Maqedoni dhe zgjedhjet e 12 Prillit. Thaçi ka...

Maqedoni, sulmohet me thikë derisa po mbante koncert humanitar online

0
Një koncert humanitar i mbajtur për të mbështetur një fëmijë me autizëm, përfundoi me sulm fizik ndaj muzikantit 29 vjeçar nga Manastiri. Koncerti u ndërpre,...

Sindikata e Policisë-Maqedoni: U bëjmë thirrje udhëheqësve fetar dhe qytetarëve që...

0
Në emër të të gjithë punonjësve të Ministrisë së Brendshme, Sindikata e Policisë Maqedonase u bën thirrje drejtuesve të bashkësive fetare dhe të gjithë...

Malësia e Tetovës “gjysmë e vdekur”, për një të sëmurë e...

0
Rrugë të boshatisura, lokale të mbyllura dhe frekuentim tejet i ulët, ky është ambienti gjatë pandemisë korona këtu në fshatrat e malësisë së Sharrit. Fshatrat...

Ekskluzive/ Anketa e IRI-t, BESA prin në zonën 6

0
Inistituti Amerikan IRI, ka publikuar një anketë të partive politike, ku shihet se LSDM-ja dhe BESA do të formojnë të vetëm qeverinë...

EKSKLUZIVE: Hoxha paralajmëron befasi të madhe në prag të pesë vjetorit...

0
Sektretari Përgjithshëm i Lëvizjes Besa, Arjanit Hoxha, përmes një postimi në Facebook, ka paralajmëruar opinionin publik se së shpejti Lëvizjes Besa, do t'i bashkangjithet...

Thaçi humb debatin, “Jam shtirur se i lutem Zotit së bashku...

0
Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi, ka qenë i ftuar në emisionin "Zone e lire" në RTV Klan. Ai ka folur rreth zgjedhjeve të parakohshme...

Express: Alternativa në koalicion parazgjedhor me LSDM-në?!

0
Koalicionet parazgjedhore mes partive shqiptare në Maqedoninë e Veriut janë temë mjaftë e përfolur tani në prag të zgjedhjeve të parakohshme në parlamentare. Gazeta Express...

Prej nesër në Maqedoni ndalohet lëvizja edhe në këto vende

0
Për shkak të rritjes së rrezikut nga përhapja e zjarreve, Ministria e Bujqësisë pas kërkesës së Ndërmarrjes Publike “Pyjet e Maqedonisë” ka vendosur ndalesë...