Thursday, June 4, 2020
MARKETING 728 x 90

Lëvizja Besa protestë para SPB së Tetovës pas ndalimit të aktivistëve...

0
Kreu i Lëvizjes BESA Bilall Kasami, i shoqëruar edhe nga funksionarë të tjerë të partisë dhe aktivistë, kanë protestuar para pak çasteve para Sektorit...

LAJMI I FUNDIT/ Arrestohen aktivistët e Besës, reagon ashpër Lëvizja BESA

0
Pas vendosjes së “shenjave të komunikacionit” në Tetovë, në bisedë informative është thirrur aktivisti i Lëvizjes Besa, Artan Etemi, njofton TopAlNews. Pas thirrjes në bisedë...

Zaev: Katica Janeva pengesa e vetme për marrëveshjen rreth PSP-së

0
Kryeministri Zoran Zaev mbrëmë ishte mysafir në Klan Maqedoni, ku u debatua për shumë çështje që janë aktuale në vend, mes të cilave edhe...

Vetingu mos të bëhet sikur “fshesa”, erë dhe mjegull

0
Procesi i vrojtimit të funksionarëve asesi të fillojë. Ekspertët paralajmërojnë se qasja duhet të bëhet në mënyrë profesionale dhe të mos improvizohet. Procesi i vrojtimit...

Turqia dhe Çekia e ratifikuan Protokollin për anëtarësim në NATO

0
Kuvendi popullor i Republikës së Turqisë dhe Parlamenti i Republikës çeke dje e ratifikoi Protokollin për anëtarësimin e Republikës së Maqedonisë së Veriut në...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

0
Gjatë ditës së sotme pritet të mbajë mot kryesisht me diell dhe vranësira kalimtare. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet...

Zendeli: Përmes këtij vetingu BDI ka qëllim të lajë të palarat...

0
Nismën e BDI-së për veting të zyrtarëve shtetërorë, partneri i koalicionit LSDM tani për tani nuk e mbështet me plot gojë. Deputeti i Lëvizjes BESA,Fadil...

KE me sugjerime ndaj Maqedonisë për ndërmarrjet publike, të cilat punojnë...

0
Analiza vjetore e Komisionit Evropian për programe reformuese ekonomike të vendeve kandidate për anëtarësim në BE tregon trende pozitive për Maqedoninë e Veriut dhe...

Xhaferi në Potoçari: Në Srebrenicë, padyshim ka ndodhur gjenocid

0
Pa kurrfarë dyshimi në Srebrenicë është kryer gjenocid dhe këtë e kanë pranuar të gjitha institucionet gjyqësore ndërkombëtare, deklaroi sot në Potoçari të Bosnjë...

Konfiskohen 16.5 ton cigare dhe 13 ton duhan

0
Në vendkalimin kufitar në Tabanoc midis Serbisë dhe Maqedonisë, si dhe në atë Bogorodica midis Maqedonisë dhe Greqisë është parandaluar futja ilegale e cigareve...