Saturday, July 4, 2020

Aksidenti i “Durmo Turs”-it, sot do të vendoset për paraburgimet e...

0
Pas ngritjes së aktakuzës nga Prokuroria Publike për rastin e aksidentit të autobusit “Durmo Turs”, ndaj kërkesës për parashtrim të masës së paraburgimit për...

Del treni nga binarët në Çerkez të Kumanovës (FOTO)

0
Treni i linjës hekurudhore Kumanovë-Shkup, ka dal nga binarët sot në mëngjes në afërsi të stacionit hekurudhor në fshatin Çerkez të Kumanovës, siç mëson...

Ndihmës sekretari i përgjithshëm i NATO-s Misiroli në Shkup

0
Ndihmës sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Antonio Misiroli sot do të qëndrojë për vizitë në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut me ç’rast...

Tetova mbetet qyteti me numër rekord të deponive të egra

0
Përderisa deponitë e egra zhvendosen nga vendi në vend, mbeturinat në pjesën e poshtme në Tetovë rreth lumit Shkumbin mbeten aty me vite. Në...

Shtrenjtohen nafta dhe benzina

0
Shkup, 1 korrik – Zhurnal.mk – Derivatet nga sonte në mesnatë do të shtrenjtohen për 1 deri në 1.5 denarë, njoftuan nga Komisioni Rregullator për...

“Monstra”, gjykatësi ka urdhëruar ekspertizë për 31 telefona, “bombat” do të...

0
Gjykatësi i lëndës, Ognen Stavrev, sot njoftoi se e ka urdhëruar Ministrinë e Punëve të Brendshme, që të kryejë ekspertizë të 31 telefonave, të...

Ja biografia e pasur e Profesorit Universitar që ju bashkangjit Lëvizjes...

0
Në zyrat e Lëvizjes BESA, Kryetari Bilall Kasami, priti në takim “Doktorin e Shkencave Filologjike”, njëherit edhe profesorin universitar, Florim Ajdini duke i uruar...

Këshilltari i Ali Ahmetit: Blerim Reka mercenar i kamufluar i VMRO-së,...

0
Shkruan: Ibrahim Kelmendi Gjithandej ca patriotë, edhe patriotë të mërdhezur, irracional, bile edhe naiv deri në marrëzi, por edhe disa komplotistë shqipfolës, po zhurmojnë patriotikisht...

PRINDËRIT KËRKOJNË LLOGARI PËR VAKSINAT, ÇFARË PËRMBAJNË DHE NGA CILI SHTET...

0
129 qytetarë në kuvend kërkojnë ndryshimin e Ligjit për mbrojtjen e popullsisë nga sëmundjet ngjitëse. Ata kërkojnë të vendoset paragrafi, në të cilin prindi mund...

Zjarret në Maqedoninë e Veriut, vihet ndalesa për lëvizje në pyje...

0
Për shkak të zjarreve të përhapura pyjore, në pajtim me Ligjin për pyjet prej sot vendoset ndalesë për lëvizjen në pyll dhe tokë pyjore...