Friday, August 7, 2020

Zaev: Edhe pse jemi të Veriut, në Maqedoni +40 gradë

0
Kryeministri maqedonas Zoran Zaev bën shaka me homologun e tij bullgar Bojko Borisov. Në fillim të takimit të dy delegacioneve në Samitin e Poznanit,...

Sead Koçan më 17 korrik do të shkojë në burg, por...

0
Nuk shtyhet dënimi me burg për biznesmenin Sead Koçan. Kështu ka vendosur sot gjykata penale pas kërkesës së tij të mos dorëzohet në burg...

“Regjistrimi”/ Kasami: Të ketë ekip multietnik edhe në pjesën lindore të...

0
Kreu i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami në një intervistë dhënë për Zhurnal.mk, ka folur rreth aktualitetit politik në vend, regjistrimit të popullsisë dhe riformatimit...

Protestë në Hasanbeg të Shkupit, akuza ndaj BDI, kërkohet zbardhja e...

0
Banorë të lagjes Hasanbeg të Shkupit sot protestuan me kërkesat për zbardhjen e rastit të vrasjes së Harun Aliut- komandant Kushtrimit. Bashkëvendasit e Harun...

Sadulla Duraku si “Supermani”, bëhet edhe zv/kryeministër!

0
Sadulla Duraki nga BDI-ja, i cili para një jave me rekonstruimin ishte vendosur në krye të Ministrisë së re për Sistem Politik dhe Marrëdhënie...

Shkolla fillore në Reçicë të Vogël, Arifi ia hedh fajin Qeverisë

0
Kryetarja e komunës së Tetovës Teuta Arifi, fajin për mos fillimin e punëve rreth ndërtimit të shkollës fillore në fshatin Reçicë e Vogël, e...

Zgjerohet skandali në Fondin Pensional, 14 mijë qytetarëve nuk u janë...

0
Rrritet numri i qytetarëve që nuk u janë transferuar paratë nga Fondi Pensional drejt shtyllës së dytë MAPAS. Nga vlerësimet e para numri kishte prekur...

Kasami “inkurajon” Zaev-in që të jep dorëheqje dhe të shkohet në...

0
Qeveria e Maqedonisë së Veriut që drejtohet nga kryeministri Zoran Zaev, me gjasë do të përfundojë mandatin pa zgjedhje të parakohshme parlamentare, që shumë...

Kryeministrat bashkëbisedojnë para nisjes së Samitit në Poznan të Polonisë

0
Kryeministri Zoran Zaev, po qëndron në Poznan të Polonisë, dhe do të marrë pjesë në sesionin plenar të Samitit të Vendeve të Ballkanit Perëndimor,...

Rexhepi: Rastet e ngritura nga PSP pa epilog, të formohet Gjykatë...

0
NËNKRYETARI I LËVIZJES BESA, KASTRIOT REXHEPI KA SHKRUAR NË RRJETIN SOCIAL FACEBOOK SE NEVOJITET GJYKATË SPECIALE PËRVEÇ PROKURORISË SPECIALE.” Ja shkrimi i plotë; Për të gjithë...