Friday, October 30, 2020

Zaev: S’ka protokoll që më ndalon komunikimin, informacionet për Kosovën nuk...

0
Do u përmbahem përgjigjeve të mija të djeshme, nuk kam asgjë për të shtuar. Ishte përgjigja më e shpeshtë që kryeministri Zaev e tha...

El Cheka: Konflikti i Kumanovës do të përsëritet në mes të...

0
Zoran Zaev kam një mesazh që duhet ta shkruaj ty dhe të gjithë atyre rrotull teje, një mesazh që jo vetëm do rrëzoj bythën...

Mitsotakis nuk rrezikon Marrëveshjen e Prespës

0
Partia opozitare e qendrës së djathtë Demokracia e Re, e udhëhequr nga Kyriakos Mitsotakis, ka dalë fituese në zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Greqi. Menjëherë...

Lëvizja BESA-Saraj: Qytetarët ngarkohen me taksë për punë që nuk realizon...

0
Dega e Lëvizjes BESA në Saraj ka shpreh shqetësimin e saj të thellë në lidhje me vendimin në kuadër të ndërmarrjes publike komunale, përgjegjëse...

BFI kundërpërgjigjet: “Sulmin në BFI e realizuan njerëz të afërt me...

0
Reagim Vesel Memedi e ka gabuar adresën Jemi të shtrënguar të reagojmë lidhur me sqarimin që, tashmë, ish-deputeti Vesel Memedi e bëri në Kuvendin e RMV...

AMBASADORJA E RE AMERIKANE ARRINË NË SHKUP

0
Ambasada e SHBA-së në Shkup përmes Facebookut ka njoftuar se në Shkup ka arritur ambasadorja e re Kejt Mari Bërns. Ajo është takuar me...

Përgjimi i Zaev-it: Thaçi e Vuçiqi negociuan për ndryshim kufijsh

0
Kryeministri i Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev ka rënë pre e disa satiristëve rus që kanë kanë inçizuar dhe publikuar një bisedë telefonike me të....

Përfundoi Samiti në Sarajevë: Deklaratë për integrim të përbashkët rajonal në...

0
Në Sarajevë të Bosnje e Hercegovinës ka përfunduar Samiti dyditor i ashtuquajtur Samiti i Procesit të Bashkëpunimit të Evropës Juglindore (SEECP). Shtetet pjesëmarrëse kanë...

Takimi Meta-Pendarovski: Duhet të bashkojmë përpjekjet për çeljen e negociatave për...

0
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka njoftuar se ka realizuar takim me presidentin e Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, transmeton Portalb.mk. Në takim është diskutuar...

Sot do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe i freskët

0
Sot do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe i freskët. Vranësirat gjatë ditës do të shoqërohen me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh, ndërsa në...