Thursday, June 4, 2020
MARKETING 728 x 90

Politikë

On each category you can set a Category template style, a Top post style (grids) and a module type for article listing. Also each top post style (grids) have 5 different look style. You can mix them to create a beautiful and unique category page.

Qytetarët në Shtip refuzojnë masat kufizuese (Video)

0
Shtipi është një nga vatrat e korona virusit. Që të pengohet përhapja, kompetentët shqyrtojnë masa shtrënguese. Por banorët i kundërshtojnë të njëjtat. “Për shembull, kam...

ASH: Të dorëhiqen Çulevi, Spasovski dhe Filipçe

0
Nëpërmjet një njoftimi të Aleancës për Shqiptarët thuhet se “rritja e vazhdueshme e numrit të të infektuarve është tejet shqetësuese për vendin”. “Kjo rritje dëshmon...

Priftërinjtë kundër karantinës: Të infektuarit janë nga iftaret e mbyllyra, varrezat...

0
"Varrezat janë në hapësira ​​të hapur, ku ka një luginë, secili varr është 2 metra larg dhe sipas kësaj, unë nuk shoh ndonjë rrezik...

Qytetarët e Kosovës nuk e njohin Qeverinë Hoti, protestojnë për zgjedhje...

0
Qeverinë Hoti nuk e njohin qytetarët të cilët u mblodhën para Kuvendit të Kosovës për të kundërshtuar votimin. Kërkesa e tyre është për zgjedhje...

Komisioni propozon mbylljen e Shkupit, Tetovës, Kumanovës dhe Shtipit deri të...

0
Komisioni për Sëmundje Infektive ka propozuar kthimin e orës policore nga enjtja në orën 21:00 deri të hënën ora 05:00. Lëvizja do të jetë...

Për tre muaj regjistrohen mbi 12 mijë persona të papunë

0
Sipas Agjencisë për Punësim, gjithsej 11.904 persona kanë marrë statusin e të papunit. Sipas agjencisë, prej të papunësuarve të rinj, 6.961 apo 58.5% janë me...

GREKO kërkoi reforma dhe rezultate konkrete në Maqedoninë e Veriut

0
Qeveritë dhe bartësit e funksioneve publike duhet të jenë shembullorë në respektimin e masave për ndalimin e korrupsionit dhe të standardeve të transparencës, thuhet...

COVID-19, shtetet në të cilat deri më tani (s’)mund të udhëtoni

0
Kufijtë e të gjitha vendeve të Bashkimit Evropian janë mbyllur që nga mesi i marsit, me qëllim të parandalimit të shpërndarjes së virusit korona....

SHGM: Vendimi i Qeverisë për t’i ndihmuar mediumet është selektiv

0
Shoqata e Gazetarëve të Maqedonisë (SHGM) dhe Sindikata e Pavarur e Gazetarëve dhe Punonjësve Mediatik (SPGPM) shprehin shqetësimin e tyre për situatën e televizioneve...

Bashkësitë fetare në Maqedoni nuk heqin dorë nga ritualet

0
Në kohën e rritjes së numrit të të infektuarve me koronavirus, ritualet fetare sërish në qendër të vëmendjes. Përveç xhumasë, këtë të premte kanë...