Erdogan u bëri thirrje vendeve islame të ndihmojnë Shqipërinë: Është detyra...

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan u bëri thirrje vendeve islame që të kontribuojnë për shërimin sa më të shpejt të plagëve nga tërmeti në...

Letra prekëse e vogëlushes nga Italia për fëmijët shqiptarë të prekur...

Mediet italiane kanë publikuar letrën e një vajze të vogël në lokalitetin Agordo në Belluno të Italisë.E tronditur nga lajmi i tërmetit, Emily vogëlushja...

Macron sfidon presionin e BE-së – Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria...

Presidenti francez Macron përsëriti në Londër qëndrimin se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria nuk janë gati për nisjen e negociatave me BE. Ai sfidon...

Rama: Në Tiranë dhe Durrës është gati të fillojë procesi i...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka bërë të ditur sot se janë gati për të nisur sistemimin në apartament me qira të paguar të...

Situata pas tërmetit, Rama i kërkon ndihmë inxhinieres Luljeta Bozo

Kryeministri shqiptar Edi Rama, mbajti një takim në zyrën e tij me ish-pedagogen e Fakultetit të Inxhinierisë së Ndërtimit, njëkohësisht edhe inxhiniere, Luljeta Bozon,...

Rama: Janë 783 persona në Kosovë, të kthehen për t’u akomoduar...

Kryeministri Edi Rama është kthyer në Tiranë dhe po kryeson mbledhjen e jashtëzakonshme të Këshillit të Ministrave që po mbahet mëngjesin e sotëm.Rama ka...

Mashtronin njerëzit duke kërkuar ndihma për të dëmtuarit nga tërmeti, arrestohet...

Policia ka evidentuar një rast abuzimi nga një fondacion me qendër në Tiranë, ku punonjës të këtij fondacioni në qytetin e Fierit, krahas ndihmave...

Gjendja pas tërmetit në Shqipëri, 1,670 fëmijë po marrin kujdes psiko-social

Janë 1,670 fëmijë po marrin kujdesin e duhur psiko-social në hotele dhe pikat e emergjencës, me shpresën për të lënë pas sa më parë...

Bundestagu gjerman pritet të akordojë ndihmë financiare për Shqipërinë

Tërmeti që goditi rëndë Shqipërinë, solli një solidarizim nga vende të ndryshme anembanë botës, e sidomos nga vendet partnere të Shqipërisë. Së fundmi, edhe...

Rama niset drejt Londrës: Në Samitin e NATO-s kërkoj ndihmë financiare...

Në mbledhjen e jashtëzakonshme të qeverisë mëngjesin e sotëm kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama tha se do të niset sot drejt Londrës për të...