Monday, June 1, 2020
MARKETING 728 x 90

Tërnava: Nuk ka kushte për hapjen e xhamive

0
Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava në një konferencë nga Bashkësia Islame e Kosovës, ka thënë se tani për tani nuk ka kushte për hapjen...

Rama: Më kanë lënduar gënjeshtrat e Ramushit dhe Albinit, VV punoi...

0
Kryeminsitri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë  se asnjëherë nuk ka marrë anë në luftën e brendshme politike në Kosovë. Ai ka thënë se...

Një mijë policë pritet të angazhohen për protestën e sotme për...

0
Pas një takimi më ministrin e punëve të Brendshme, Sandër Lleshaj, drejtues të Policisë së Tiranës, Departamentit të Antiterrorit kanë hartuar planin për monitorimin...

Polici godet me shkelma protestuesin afër Teatrit Kombëtar

0
Ora News sjell momentin kur policia godet me shkelma një protestues. Videoja është filmuar rreth orës 09:50 minuta. Protestuesi i shtrirë goditet nga policët me shkelma. Pranë...

Kurti kundër shembjes së Teatrit Kombëtar të Tiranës: Arkiva e një...

0
Kryeministri i Kosovës në detyrë, Albin Kurti, ka reaguar për shembjen e Teatrit Kombëtar të Tiranës. Përmes një statusi në Facebook, Kurti ka thënë se...

Sot protestohet në Tiranë

0
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka bërë të ditur se do të mbështesë protestën e sotme të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit, pas...

Katari ndihmon Shqipërinë me 10 tonë pajisje mbrojtëse në përballjen me...

0
Shteti i Katarit i ka bërë një ndihmë domethënëse Republikës së Shqipërisë më këtë kohë pandemie. Ministrja e Shëndetësisë në Shqipëri, Ogerta Manastirliu njofton se...

Shqipëri: Vajza që konsiderohej e humbur abuzohej nga daja i saj,...

0
Një vajzë që u denoncua e humbur nga prindërit e saj, gjashtë muaj më pas ajo u kthye në shtëpi dhe tregoi se kishte...

Basha: Qeveria e keqmenaxhoj krizën e shkaktuar nga COVID-19

0
Lulzim Basha takoi sot përfaqësues të Shoqatës së Bashkimit të Prodhuesve Shqiptarë, të cilët ndanë sot me kryetarin e Partisë Demokratike shqetësimet e tyre...

Legalizimi i kanabisit në Shqipëri, BE: Nuk jemi të përfshirë në...

0
Zyra e delegacionit të Bashkimit Evropian thotë se nuk është e përfshirë në hartimin e projekt raporteve për legalizimin e kanabisit në Shqipëri për...