Monday, June 1, 2020
MARKETING 728 x 90

Garë armatimesh në Ballkan, ja cili vend kryeson

0
Më 26 korrik të këtij viti, Rumania ndaloi një transportues rus armësh në Danub. Bëhej fjalë për një transportues të ngarkuar me dhjetë tanke të...

”Der Standard”: Tri arsye përse duhet të shkoni tani në Shqipëri

0
Shqipëria nuk është ende anëtare e Bashkimit Europian dhe jo të gjitha thesaret e saj janë zbuluar. Por, vizitorët e huaj në Shqipëri po...

Shqiptarët solidarizohen me Shqipërinë pas tërmetit, deri me tani mblidhen mbi...

0
6.8 milionë euro, 3.6 milionë dollarë dhe 156 milionë lekë është shuma e dhuruar deri në këto momente për banorët e prekur nga tërmeti...

Shkon në 16 numri i viktimave në Shqipëri

0
Ka shkuar në 16 numri i personave që kanë humbur jetën si pasojë e tërmetit që goditi vendin këtë të martë. Ministria e Mbrojtjes konfirmon...

Udhëheqësit gjermanë me kërkesë ndaj qytetarëve: Qëndroni në shtëpi

0
Udhëheqësit gjermanë të hënën u kërkuan qytetarëve të qëndrojnë në shtëpi, për të reduktuar përhapjen e coronavirusit. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, kancelarja gjermane...

Rama: Ju lutem mos dërgoni më ndihma

0
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka kërkuar nga qytetarët që të mos dërgojnë më ndihma ushqimore dhe rroba. Rama përmes një shkrimi në Facebook, ka...

Franca nderon Ismail Kadarenë, i jep titullin “Oficer i Madh i...

0
Shkrimtari Ismail Kadare është nderuar nga Franca me titullin e lartë “Oficer i Madh i Legjionit të Nderit”. Lajmin e ka bërë të ditur deputetja...

Revista prestigjioze rendit Shqipërinë mes 25 destinacioneve të botës për turizëm

0
Me bukuritë e saj natyrore dhe pasuritë e shumta kulturore, Shqipëria vazhdon të mbetet një vend turistik i preferuar për turistët e huaj si...

Meta në mbrojtje të Teatrit: Ja si mendonte Rama kur ishte...

0
Presidenti Ilir Meta mëngjesin e kësaj të enjtje e ka nisur me një status në facebook, ku ka lajmëruar se i ka dërguar një...

Meta, thirrje klasës politike në Shqipëri për vetëdijesim

0
Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta I ka bërë thirre gjithë klasës politike që të mos vazhdojë të ecë në dy rrugë të kundërta të...