Sunday, May 31, 2020
MARKETING 728 x 90

Kryeministrat bashkëbisedojnë para nisjes së Samitit në Poznan të Polonisë

0
Kryeministri Zoran Zaev, po qëndron në Poznan të Polonisë, dhe do të marrë pjesë në sesionin plenar të Samitit të Vendeve të Ballkanit Perëndimor,...

Shqipëria me ambasadë në Australi

0
Shqipëria do të ngrejë në nivel ambasade përfaqësimin e saj në Australi. Vendimi është marrë në Këshillin e Ministrave dhe është bërë i ditur...

Shqipëri, 45 mijë vota të pavlefshme në zgjedhjet lokale

0
Rreth 45 mijë vota kanë rezultuar të pavlefshme në zgjedhjet lokale të 30 qershorit. Një gjë e tillë konfirmohet nga Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve, pas...

Meta poston foto me Ramën: Timonieri ynë ka timon por s’ka...

0
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, mëngjesin e sotëm ka bërë një postim në rrejtin e tij social në Facebook ku i ka bashkangjitur edhe...

Komisioni Evropian refuzon kërkesën e Holandës për anulimin e vizave për...

0
Komisionin Europian refuzoi kërkesën e qeverisë holandeze për të rivendosur regjimin e vizave me Shqipërinë. Një zëdhënës i Komisionit, tha për RTV Ora se Shqipëria...

Tiranë, 510 mijë euro dëm kompanisë telefonike, arrestohet edhe një 29-vjeçar

0
Ka rënë në prangat e policisë një 29-vjeçar që dyshohet se i shkaktoi një kompanie telefonike jashtë vendit një dëm prej 510 000 euro,...

Merkel: Fuqishëm qëndrojmë pas perspektivës evropiane të Ballkanit Perëndimor

0
Gjermania fuqishëm qëndron pas perspektivës evropiane të Ballkanit Perëndimor dhe i mbështet vendet e këtij rajoni në përpjekjet e tyre reformuese, kumtuan nga kabineti...

Meta: Ambasadat po na japin zgjidhje që na çojnë në Korenë...

0
Presidenti Ilir Meta thote se ambasadat po na japin zgjidhje që na çojnë në Korenë e Veriut dhe sfidon me zgjedhje te presidentit permes...

Rama e Basha i interpretojnë si fitore Lokalet 2019

0
Pas përfundimit paqësor të Lokaleve 2019, kryeministri Rama kërkon dialog me opozitën jashtëparlamentare, por kreu i opozitës, Basha sheh largimin e Ramës si kusht...

Berisha thirrje Ramës: Ik ditën se ikja natën nuk dihet si...

0
Gjatë një prononcimi për News24 me gazetaren Klodiana Lala, ish kryeministri Sali Berisha i bëri thirrje kryeministrit Edi Rama të largohet sepse revolta ka...