Monday, June 1, 2020
MARKETING 728 x 90

Fotografohet shpendi i rrallë në Shqipëri

0
Shoqata e Ruajtjes dhe Mbrojtjes së Mjedisit Natyrorë në Shqipëri njofton se në lagunën e Nartës në Vlorë është hasur një shpend i rrallë. Studiuesit...

Nga tanket në rrugë deri te protestat, fotoreporteri grek publikon pamjet...

0
Fotoreporteri me famë botërore Nicos Economopoulos ka publikuar pamjet mbresëlënëse nga viti 1997, i njohur ndryshe edhe si viti i mbrapshtë. Foto sa të rralla...

Nga 18 maji në Shqipëri hapen xhamitë

0
Vetëm pas 18 majit, xhamitë dhe kishat do të mund të hapin dyert për besimtarët e tyre. Ritet fetare do të kryhen sipas një rregulli...

Kuvendi i Shqipërisë vendos për faljen e gjobave

0
Këtë të enjte deputetët e pajisur me maska dhe doreza u mblodhën në seancë plenare për të diskutuar për  një sërë pikash që lidhen...

Rama: Do të hapim parukeritë, berberët dhe dentistët

0
Kryeministri Edi Rama deklaroi se po planifikohet hapja e floktoreve, berberëve dhe klinikave dentare. Ai bëri me dije se hapja e këtyre aktiviteteve do të...

Hapja e dyqaneve të rrobave në Shqipëri, klienti nuk duhet të...

0
Bashkë me hapjen e dyqaneve dhe respektimin e orarit brenda fashës së lejuar orare, qeveria ka bërë publike edhe një protokoll sigurie të detyrueshëm...

Imami nga Tirana viziton prindërit e komandant Telit, i gjen në...

0
Imami i njohur nga Tirana, Ahmed Kalaja ka vizituar prindërit e të ndjerit Lefter Bicajt i njohur si komandant Teli, i cili shquhet për...

I burgosuri arratiset nga Burgu i Bënçës, pamjet kur i iku...

0
I dënuari E.S., që po vuante dënimin në Burgun Bënçës ne Tepelenë, ka tentuar ditën e sotme të arratiset. Ndërkohë në media kanë dalë pamjet nga...

Klosi jep disa argumente se si ta shpëtojnë turizmin shqiptar

0
Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi gjatë një interviste televizive renditi disa arsye, që sipas tij, do të mundësojnë shpëtimin e turizmit shqiptar...

80-vjecarja në Shqipëri fiton luftën ndaj Coronavirusit

0
Në Shqipëri një grua e moshuar është shëruar nga Coronavirusi. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi Rama në një postim në Facebook. “Lajm i...