Del nga dritarja e katit të pestë dhe “bën një shëtitje përreth ndërtesës” – kulmi arrin kur fëmija humb ekuilibrin

47

Disa pamje të publikuara në internet tregojnë një fëmijë të vogël duke shëtitur në pjesën e jashtme të një blloku apartamentesh në Tenerife në Spanjë, pasi u doli nga një dritare e katit të pestë.

Sipas mediave të huaja, pamjet e fëmijës kanë shkuar virale, me ata që i kanë parë pamjet duke shprehur mosbesimin e tyre.

Siç supozohet, fëmija del nga një dritare e hapur, para se të bënte “një shëtitje” në anën e ndërtesës duke shkuar drejt ballkonit dhe pastaj duke u kthyer përsëri.

Momenti drithërues është kur fëmija duket se humb ekuilibrin, derisa gjendet afër dritares.

Nuk dihet kush e ka filmuar videon, por është ndarë në rrjetet sociale ku edhe shpërndarë me mijëra herë.

Një përshkrim krahas videos thotë: “O Zot! Ky vogëlush arriti të ngjitej nga kjo dritare e ndërtesës ndërsa prindërit po bënin dush”.

“Kjo me sa duket ka ndodhur gjatë fundjavës në një pronë në Playa Paraiso, Tenerife!”.