Dështimi për marrjen e datës, Kasami mbledh kryesinë

48

Pas dështimit të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë për marrjen e datës për çelje të negociatave për anëtarësim në BE, kreu i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, sot ora 19:00 ka thirrur kryesinë e partisë për të diskutuar gjendjen e mëtutjeshme të skenës politike në RMV. Nga burime brenda BESËS, mësojmë se Kasami do të diskutojë mundësinë e dorëheqjes së qeverisë aktuale dhe zgjedhjeve të parakohshme./Albanews24