Detaje nga aksidenti i rëndë në Tetovë

58

Pesëdhjetë e katër vjeçari nga Bërvenica e Tetovës ka pësuar lëndime të rënda trupore në aksidentin që ndodhi rreth orë 17:30 në dalje të qytetit në drejtim të Shkupit.

“Personi Zh.Z nga Bërvenica e Tetovës, duke drejtuar automjetin ‘BMW’, ka humbur kontrollin dhe ka goditur mbrojtësen rrugore. Për shkak të lëndimeve të rënda trupore ai menjëherë është dërguar në klinikat e Shkupit”, njofton zëdhënësi i SPB Tetovë, Marjan Josifovski.