Dhjetë raste kur bashkëlojtarët u kthyen në armiq: Rasti më i njohur ai mes Icardit dhe Maxi Lopezi

12

Ka disa miqësi të vërteta në futboll, siç janë ato mes Dejan Lovren dhe Mohamed Salah, Marcus Rashford dhe Jesse Lingard, Mason Mount dhe Declan Rice.

Të gjithë janë afruar dhe shoqëruar në sport, ku edhe shkëlqejnë dhe janë kthyer në heronj të tifozëve.

MARKETING 420 x 60

Por jo të gjithë shokët e skuadrës ndajnë një lidhje kaq të veçantë.

Ka pasur disa raste në të kaluarën, kur shokët e skuadrës nuk janë shoqëruan, duke u kthyer edhe në armiq.

Më poshtë janë 10 tastet kur shok dhe ish-shokë të skuadrë e urrenin njëri-tjetrin.

Emmanuel Frimpong dhe Samir Nasri

Zlatan Ibrahimovic dhe Rafael van der Vaart

Kolo Toure dhe William Gallas

Jens Lehmann dhe Manuel Almunia

Mauro Icardi dhe Maxi Lopez

Teddy Sheringham dhe Andy Cole

Jamie Carragher dhe El-Hadji Diouf

Lothar Matthaus dhe Stefan Effenberg

John Fashanu dhe Lawrie Sanchez

Ruud van Nistelrooy dhe Patrick Kluivert