Djali i vogël, i inatosur godet makinën me shkelma – pasi ajo i goditi dhe i rrëzoi në tokë atë dhe nënën e tij

46

Ky është momenti tronditës kur një fëmijë i inatosur godet me shkelma makinën që i goditi atë nënën e tij në vendkalimin për këmbësorë, transmeton Telegrafi.

Pamjet, të kapura në qarkun Dadukou, Chongqing, Kinë, tregojnë se automjeti vazhdon të ecë përpara ndërsa këmbësorët kalojnë përpara tij, para se të godet një fëmijë dhe nënën e tij ndërsa kalojnë rrugën.

Pasi godet atë dhe nënën e tij, fëmija ngrihet dhe kontrollon nëse nëna e tij është e palënduar para se të bërtasë me zemërim drejt drejtuesit të makinës.

Shoferi menjëherë del nga makina e tij dhe kujdeset për nënën e lënduar duke e ndihmuar të ngrihet.

Gruaja u dërgua më vonë në spital dhe policia zbuloi se shoferi ishte plotësisht përgjegjës për aksidentin.