Kreu i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, ai i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela dhe kandidati shqiptar për president, Prof. Blerim Reka do të dalin në konferencë për media ora 14:30. Nga burime brenda dy partive opozitare mësojmë se ky press do të realizohet për të zyrtarizuar kandidaturën e Rekës për president, si dhe mbështetjen që do të ketë nga dy partitë opozitare shqiptare, Lëvizja BESA dhe Aleanca për Shqiptarët!