Elseid Hysaj nga Seria A vazhdon në La Liga

27

Elseid Hysaj pas plotë 5 vite do të largohet nga Napoli, për të vazhduar karrierën në Spanjë. Sipas mediave italiane, e ardhmja e mbrojtësit shqiptar do të jetë te skuadra gjigande e Atletiko Madridit. “La Repubblica”, shkruan se presidenti De Laurentis dhe drejtuesit e skuadrës nga Madridi kanë arritur marrëveshje për transferimin e 25 vjeçarit, në “Vanda Metropolitano”. Hysaj nuk bënte pjesë në planet e trajnerit Ançeloti për sezonin e ri, ndërsa kjo bëri që menaxheri i reprezentuesit shqiptarë ti përveshë krahët dhe të punojë në përzgjedhjen e skuadrës së tij të re.