Everton përgatit planin për stadiumin e ri, duket i mahnitshëm

22

Skuadra nga Liverpool, Everton, është duke përgatitur një projekt madhështor për ndërtimin e stadiumit.

Everton ka zbuluar planin 500 milionë funtesh për ndërtimin e stadiumit, i cili do të jetë nga më atraktivët në Evropë

Detajet për stadiumin e ri janë zbuluar në një eveniment të mbajtur afër vendit ku planifikohet të ndërtohet stadiumi.

Sipas ‘Guardian’, nëse plani merr lejen në vitin 2020, skuadrës do t’i duhen tri vite për të mbyllur punimet ,transmeton lajmi.net.

Kjo do të thotë që Everton deri në vitin 2023 mund të ketë stadiumin më të bukur dhe atraktiv në botë.

Stadiumi pritet të ketë kapacitet prej 52 mijë ulëseve, dhe do të kushtojë rreth 500 milionë funte.