Hazard, shënjestra kryesore e Real Madrid

55

Eden Hazard po largohet përfundimisht nga Chelsea.

Eden Hazard është bërë shënjestra kryesore e Real Madrditi për afatin e verës.

Skuadra spanjolle duket se ka ftohur interesimin për Neymarin dhe Kylian Mbappen, duke o fokusuar kështu te belg, përcjell lajmi.net.

Chelsea u dënua me dy afate nga FIFA për shkak të shkeljes së rregullit të transferimeve të lojtarëve të rinj, duke e lehtësuar transferimin e Hazard te Real Madridi.

Madrilenët do të paguajnë 120 milionë euro për transferimin e belgut që ka edhe një vit kontratë me blutë. /Lajmi.net/