Hoxha plas ‘bombën’ në ‘click-plus’: LSDM-ja dhe VMRO-ja takohen fshehtas për kodin zgjedhor!

117

Sekretari gjeneral i Lëvizjes Besa, Arjanit Hoxha sonte është i ftuar në ‘click-plus’ në TV21, ku po diskutohet rreth debatit të fundit për njësitë zgjedhore në vend. Hoxha shtoi se kjo iniciativë është e gabuar nga partitë e vogla që përkrahen nga LSDM-ja dhe se një njësi zgjedhore dëmton përfaqësimin e shqiptarëve.

Ai më tej ka shpalosur një detaj shumë të rëndësishëm, ku ka thënë se VMRO-ja dhe LSDM-ja vazhdimisht takohen fshehtas, madje edhe pa BDI-në për ndryshimin e kodit zgjedhor.