Hyn në fushë për të takuar Cristiano Ronaldon, arrestohet 14-vjeçari

29

Një 14-vjeçar që vrapoi në fushë për të takuar idhullin e tij Cristiano Ronaldon është arrestuar nga autoritetet.

Djali hyri në fushë gjatë ndeshjes Juventus vs Tottenham që u luajt në Singapor.

Dhe mediat raportojnë se Kazakhstan Akhmadi Yerzhanov u arrestua nga autoritetet e Singaporit dhe u kërcënua me një gjobë të rëndë për veprimin e tij.

Rojet e sigurisë vrapuan për ta kapur djalin, por kur mbërritën tek ai, adoleshenti ishte takuar me Ronaldon.

Trajneri i Juventus, Maurizio Sarri tha se një fëmijë nuk mund të konsiderohet të jetë një “pushtues fushe”.

Megjithatë autoritetet e arrestuan djalin dhe babain.

Djali më në fund u lirua me një paralajmërime të rrepta për veprimet e tij.

/Ora News.tv/