Ja emrat e 10 futbollistëve që janë nominuar për të fituar çmimin “Lojtari i Vitit”

32

FIFA ka publikuar listën me 10 futbollistët që janë të nominuar për të fituar çmimin “Lojtari i Vitit”.

Në këtë listë dallohen lojtarët e Liverpul të cilët fituan dhe Champions League Van Dijk, Salah dhe Mane; 2 nga Ajax: De Jong (Barça) dhe de Ligt (Juve), më tej emrat e disa yjeve të tjerë, Kane, Mbappe, Hazard, Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi. Në këtë listë mungon Antoine Griezmann.

Duke klikuar në këtë link dhe më pas të regjistroheni me anë të një e-maili, mund të votoni tre lojtarët tuaj të preferuar:

I pari merr 5 pikë, i dyti 3 pikë dhe i treti 1 pikë.