Ja pse Zaev i “hakmerret” Kasamit!

183

Në një konferencë për shtyp, kryeministri i vendit Zoran Zaev ka thirrur takim liderësh për të diskutuar për ligjin e PPS dhe çështje të tjera, njofton TopAlNews. Kryeministri kërkoi që në takim nga kampi politik shqiptar, të jenë vetëm Ahmeti dhe Sela, duke iu “hakmarr” Kasamit, ku ky i fundit nuk ju përgjigjë ftesës për takim gjatë zgjedhjeve presidenciale që u mbajtëm më 24 prill të këtij viti dhe 5 maji raundi i dytë i zgjedhjeve.

Sipas burimeve brenda partisë së Kasamit, në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale, kryeministri Zoran Zaev ka ftuar në takim Bilall Kasamin për mbështetjen e Stevo Pendarovskit, por ky i fundit ka refuzuar të takohet, ku ka kërkuar që në takim të jenë të dy liderët e partive opozitare, ku bën pjesë edhe Ziadin Sela dhe kandidati për president Blerim Reka.

Refuzimi i ftesës nga ana e Kasamit, është një lloj “hakmarrje” nga ana e kryeministritë Zaev, i cili sot nuk e ftoj atë në takimin e liderëve që është para parë të mbahet brenda këtyre ditëve./TopAlNews/