Kasami godet Imer Selmanin nga vendlindja e tij Saraji

241

Kreu i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, nga tubimi i mbajtur sonte në Saraj bashkë me kryetarin e ASH-së, Ziadin Sela dhe kandidatin për president, Blerim Reka ka sulmuar Imer Selmanin, i cili një natë më parë ishte prezent në konventën e Pendarovskit, ku bëri thirrje të votohet për president.

“Mirëmbrëma Saraji shqiptar!
Falemnderit për prezencën tuaj kaq masovike. Për dallim nga bashkëqytetari juaj, po tregoni se Saraji përkrah fuqishëm kandidaturën e Prof Blerim Rekës..” – është shprehur Kasami në fillim të fjalimit.

Përndryshe, Saraji është edhe vendi nga vin vetë Imer Selmani.